Robert Lewandowski zmiażdżył konkurencję. Demolka

Choć Robert Lewandowski zakończył udział w Euro 2020 w słodko-gorzkim stylu, jego dokonania w Bayernie Monachium w dalszym ciągu procentują. Klub ze stolicy Bawarii poinformował, że kapitan reprezentacji Polski został zawodnikiem roku w głosowaniu kibiców.

Trzy bramki, ale zaledwie trzy mecze i pożegnanie z turniejem już w fazie grupowej - tak w skrócie można podsumować udział Roberta Lewandowskiego w Euro 2020. Biorąc jednak pod uwagę znakomity sezon w klubie, nagrody i wyróżnienia nie przestają do niego napływać.

Zobacz wideo

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem sezonu 2020/21 według fanów

Robert Lewandowski w ostatnim sezonie otrzymał wiele indywidualnych nagród, choć najnowsza wydaje się być jedną z ważniejszych. Kibice Bayernu Monachium zdecydowaną większością głosów wybrali Polaka za najlepszego zawodnika drużyny mistrza Niemiec w sezonie 2020/21.

Britain England Germany Euro 2020 SoccerBayern Monachium może stracić kolejną gwiazdę. "Duże rozbieżności"

Trudno nie odnieść wrażenia, że wybór fanów Bayernu jest w zupełności uzasadniony. Lewandowski w samej Bundeslidze strzelił 41 bramek, ustanawiając tym samym nowy rekord pod względem liczby strzelonych goli w jednych sezonie. We wszystkich rozgrywkach z kolei Polak zdobył 48 bramek w 40 spotkaniach.

Robert Lewandowski z ogromną przewagą w głosowaniu

W głosowaniu kibiców Bayernu Lewandowski zdobył aż 76% i zdecydowanie wyprzedził pozostałych piłkarzy. Na drugim miejscu znalazł się Thomas Mueller (10% głosów). Niemiec był niezwykle istotnym zawodnikiem Bawarczyków, notując w ostatnim sezonie aż 21 asyst. Trzecie miejsce z kolei zajął Joshua Kimmich (7%).

Polska spadnie w rankingu FIFA. Najgorszy wynik od 2015 rokuBayern podjął decyzję ws. Lewandowskiego. Wyjątkowe traktowanie

Wyniki głosowania kibiców na najlepszego zawodnika Bayernu Monachium w sezonie 2020/21 przedstawiają się następująco:

  1. Robert Lewandowski - 76,8%
  2. Thomas Mueller - 10,3%
  3. Joshua Kimmich - 6,9%
  4. Jamal Musiala - 1,9%
  5. Manuel Neuer - 1,8%
  6. Leon Goretzka - 1,6%
  7. Jerome Boateng - 0,7%
Więcej o: