Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rafał Gikiewicz doceniony. Zostanie w Augsburgu na dłużej

Według informacji przekazywanych przez magazyn "Kicker" wszystko wskazuje na to, że Rafał Gikiewicz przedłuży kontrakt z FC Augsburg. Aktualna umowa polskiego bramkarza wygasa w czerwcu 2022 roku.

Rafał Gikiewicz ma za sobą bardzo dobry sezon w Bundeslidze. Jego FC Augsburg utrzymał się w lidze, a on sam znacząco się do tego przyczynił. Polski bramkarz rozegrał w sumie 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach i w ośmiu z nich zachowywał czyste konto. W dodatku obronił aż trzy rzuty karne. 

Zobacz wideo Robert Lewandowski vs Rafał Gikiewicz: Co to było za starcie! [ELEVEN SPORTS]

W dodatku 33-letni golkiper według średniej not z "Kickera" był trzecim najlepszym bramkarzem w całej Bundeslidze. Lepszą statystkę strzałów natomiast miał tylko Florian Mueller z Freiburga. Zdaje się, że może to zaowocować nagrodą dla Polaka ze strony klubu.

Kylian Mbappe; PSG 2:0 Lorient; grudzień 2020Kylian Mbappe w jednym klubie z Robertem Lewandowskim? "Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy"

Rafał Gikiewicz zostanie doceniony przez klub. Przedłużenie kontraktu o rok

Aktualna umowa Rafała Gikiewicza z FC Augsburg obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Sam zawodnik przyznawał wielokrotnie, że chciałby zostać w klubie na dłużej. Teraz okazuje się, że prawdopodobnie tak się stanie. 

Afera w Niemczech. Piłkarz nazywa się inaczej i nie ma 21 lat. Afera w Niemczech. Piłkarz nazywa się inaczej i nie ma 21 lat. "Żyłem w strachu"

Według informacji przekazywanych przez magazyn "Kicker" w kontrakcie Gikiewicza jest zapis, który bardzo w bardzo łaty sposób pozwoli przedłużyć go o rok. Obecnie trwają jeszcze negocjacje na temat warunków ewentualnego przedłużenia, ale według niemieckich dziennikarzy rokowania są dobre i podpisanie nowej umowy to tylko kwestia czasu.