Były szef Bayernu nie pozostawia wątpliwości. Od Lewandowskiego nic nie zależy

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiło się sporo informacji na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Honorowy prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness stwierdził, że klub ma wszystkie karty w ręku, jeśli chodzi o dalsze losy Polaka.

Nazwisko kapitana reprezentacji Polski w ostatnim czasie było łączone z największymi klubami Europy. O jego sprowadzenie mają zabiegać między innymi Manchester City, Chelsea czy PSG. Niewykluczone również, że do wyścigu o jego podpis włączą się kolejne kluby, w tym hegemoni z Hiszpanii czy Włoch.

Rummenigge zachwycony rekordem Rummenigge zachwycony rekordem "Lewego"! "Nie mogłem mieć lepszego pożegnania"

Kolejne plotki na temat Lewandowskiego

Na początku tego tygodnia Robert Lewandowski złożył nieco tajemnicze oświadczenie na temat swojej przyszłości w Bayernie Monachium. Polak wyznał, że jest "bardzo otwarty na nowe języki i kultury". Jednocześnie podkreślił, że bardzo dobrze się czuje w Monachium.

Przyszłość Lewandowskiego po wygaśnięciu jego kontraktu z mistrzem Niemiec, a więc latem 2023 roku jest na ten moment sprawą otwartą. Na ten moment jednak szefowie klubu z Bawarii nie zastanawiają się nad tym okresem, a skupiają na teraźniejszości.

Zobacz wideo Lewandowski: Pierwszy mecz będzie ważny, bo może dać poczucie pewności siebie

Uli Hoeness o przyszłości Lewandowskiego

Jak informuje portal fcbinside.de, tego lata w kontekście przyszłości Polaka niewiele ma się zmienić. Interesująco może się zrobić w przyszłym roku, a więc na 12 miesięcy przed wygaśnięciem jego umowy.

W rozmowie z "Kickerem" honorowy prezes klubu Uli Hoeness wypowiedział się na temat dalszych losów Lewandowskiego. - Bayern ma wszystkie karty w ręku. Kiedy masz u siebie najlepszego strzelca w Europie, klub tylko na tym korzysta. Robert jest wybitnym napastnikiem i słusznie został ogłoszony najlepszym piłkarzem świata - powiedział.

"Kicker" wybrał "11" sezonu Bundesligi. Zabrakło w niej absolutnej gwiazdy

Niemieckie media sugerują, że przyszłość Lewandowskiego w dużym stopniu będzie uzależniona od tego, czy Polak zechce ponownie zmierzyć się z nowym sportowym wyzwaniem. Istotne będzie również to, jakie opcje zastępstwa pojawią się przed Bayernem.

Więcej o: