Rummenigge zachwycony rekordem Lewandowskiego. "Nie mogłem mieć lepszego pożegnania"

Karl-Heinz Rummenigge po zakończeniu sezonu pożegnał się z posadą prezesa zarządu Bayernu. Legenda niemieckiego futbolu w rozmowie z "BILD-em" komplementuje Roberta Lewandowskiego, któremu udało się pobić rekord Gerda Müllera.

Karl-Heinz Rummenigge był kreatorem wielkiego Bayernu, ale po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z pozycją prezesa. Pierwotnie miał odejść na emeryturę wraz z zakończeniem 2021 roku, ale ostatecznie uznał, iż lepiej odejść w przerwie międzysezonowej. "Kalle" kadencję podsumował w rozmowie z "BILD-em", w której ciepło wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo Trzech piłkarzy mocno zawiodło Souse! "To mogło być zamknięcie drzwi na Euro" [SEKCJA PIŁKARSKA EXTRA]

Karl-Heinz Rummenigge komplementuje Roberta Lewandowskiego

– Sam byłem napastnikiem Bayernu. Grałem z Gerdem Müllerem – przypomniał Rummenigge. – W moim ostatnim meczu w roli prezesa, Robert Lewandowski zdobył 41. bramkę w sezonie, pobił rekord Müllera, a Bayern zdobył mistrzostwo. Nie mogłem mieć lepszego pożegnania! – cieszył się prezes monachijczyków.

W "BILD-zie" Rummenigge przyznał, że decyzja Hansiego Flicka przyspieszyła jego decyzja. – Nowy trener, nowy sezon, nowy prezes. To nowy, spokojny start dla klubu – powiedział 65-latek, którego na stanowisku prezesa zastąpi Oliver Kahn. Niemiec wykluczył, że po odejściu z Bayernu będzie ubiegał się o inne role w europejskim futbolu. – Będę wykonywał swoje obowiązki jako członek Komitetu Wykonawczego UEFA, ale poza tym, nic. Nie mogę się doczekać czasu spędzonego z żoną i pierwszego lata od dawna bez telefonów związanych z transferami – uśmiechał się Rummenigge, który uważa, że przyszłość Bayernu rysuje się w kolorowych barwach.

– W ciągu roku zdobyliśmy dwanaście trofeów. Z Herbertem Hainerem, Kahnem, Hasanem Salihamidziciem i Julianem Nagelsmannem jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość. Spośród klubów w Europie, mamy najlepszą sytuację ekonomiczną – twierdzi Rummenigge.

Karl-Heinz Rummenigge odchodzi z Bayernu Monachium. To koniec ery

Rummenigge odchodzi z Bayernu po 30 latach zarządzania nim. 65-letni działacz w przeszłości był piłkarzem ekipy z Monachium przez 10 lat, a od 1991 do 2002 był jego wiceprezesem, a potem aż do chwili obecnej pełni funkcję szefa klubu. Podczas pobytu w Monachium zdobył z drużyną m.in 12 międzynarodowych trofeów oraz 21 mistrzostw Niemiec.

Nowy szef Bayernu, Oliver Kahn, oficjalnie dołączył do zarządu klubu w styczniu 2020 roku i od tego czasu był przygotowany do nowej roli. Kahn spędził wcześniej 14 lat w Bayernie jako zawodnik. Wygrał z nim osiem razy Bundesligę, sześć razy Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów w sezonie 2000/2001. Z reprezentacją Niemiec z kolei zdobył mistrzostwo Europy w 1996 roku, wicemistrzostwo świata w 2002 roku oraz zajął trzecie miejsce na mundialu w 2006 roku. Jedną z jego pierwszych decyzji było zatrudnienie Juliana Nagelsmanna, który oficjalnie rozpocznie pracę w roli trenera od 1 lipca 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.