To już pewne! Rummenigge opuści Bayern Monachium. Niemcy znają jego następcę

Karl-Heinz Rummenigge opuszcza Bayern Monachium wcześniej niż pierwotnie planował. 65-letni działacz przestanie pełnić funkcję szefa mistrza Niemiec z końcem czerwca 2021 roku. Jego następcą zostanie Oliver Kahn, który od półtora roku był już przygotowywany do tej roli.

Prezes rady nadzorczej Bayernu Karl Heinz-Rummenigge miał ustąpić z zajmowanego stanowiska wraz z końcem 2021 roku. Ostatecznie działacz postanowił odejść znacznie wcześniej, bo już po zakończeniu sezonu 2020/21. Nowym szefem Bayernu Monachium będzie jego były bramkarz, Oliver Kahn, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora generalnego mistrza Niemiec.

Zobacz wideo Robert Lewandowski vs Rafał Gikiewicz: Co to było za starcie! [ELEVEN SPORTS]

Rummenigge odchodzi z Bayernu po 30 latach. "Przekazuje berło Kahnowi"

Szczegóły w tej sprawie przedstawił "Bild". "Rummenigge podpisał już rozwiązanie umowy, a ostatecznie odejdzie ze stanowiska 30 czerwca" - czytamy na łamach internetowego wydania niemieckiej gazety. "Epoka dobiega końca - nieco wcześniej niż oczekiwano: Karl-Heinz Rummenigge wkrótce opuści FC Bayern" - przekazał portal sport1.de. "Prezes zarządu Bayernu już przekazuje berło Oliverowi Kahnowi" - to z kolei komentarz niemieckiego oddziału "Sky Sport"

Według informacji "Bilda" wcześniejsze odejście Rummenigge związane jest z niechęcią do wielu zmian, do których doszło w trakcie minionego sezonu. Z klubem rozstał się niedawno trener Hansi Flick i jego asystenci - Hermann Gerland i Miroslav Klose. Z drużyny odeszło także wiele zasłużonych piłkarzy - Jerome Boateng, David Alaba czy też Javi Martinez.

Rummenigge odchodzi z Bayernu po 30 latach zarządzania nim. 65-letni działacz w przeszłości był piłkarzem ekipy z Monachium przez 10 lat, a od 1991 do 2002 był jego wiceprezesem, a potem aż do chwili obecnej pełni funkcję szefa klubu. Podczas pobytu w Monachium zdobył z drużyną m.in 12 międzynarodowych trofeów oraz 21 mistrzostw Niemiec.

Nowy, przyszły szef Bayernu, Oliver Kahn oficjalnie dołączył do zarządu klubu w styczniu 2020 roku i od tego czasu był przygotowany do nowej roli. Kahn spędził wcześniej 14 lat w Bayernie jako zawodnik. Wygrał z nim osiem razy Bundesligę, sześć razy Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów w sezonie 2000/2001. Z reprezentacją Niemiec z kolei zdobył mistrzostwo Europy w 1996 roku, wicemistrzostwo świata w 2002 roku oraz zajął trzecie miejsce na mundialu w 2006 roku. Jedną z jego pierwszych decyzji było zatrudnienie Juliana Nagelsmanna, który oficjalnie rozpocznie pracę w roli trenera od 1 lipca 2021 roku.

Więcej o: