Miroslav Klose usłyszał złą diagnozę!"Była dla mnie szokiem". Odrzucił wszystkie oferty

Nie wiadomo jeszcze, gdzie po odejściu z Bayernu Monachium pracować będzie Miroslav Klose. W rozmowie z "Kickerem" były napastnik reprezentacji Niemiec przyznał, że w ostatnich tygodniach miał spore problemy zdrowotne. - Diagnoza była dla mnie szokiem - powiedział.

Miroslav Klose pracował w sztabie szkoleniowym pierwszej drużny Bayernu Monachium od maja ubiegłego roku. Jego kontrakt z klubem obowiązywał do końca obecnego sezonu. W rozmowie z "Kickerem" Klose potwierdził, że po sezonie odejdzie z klubu. W wywiadzie z tym samym dziennikiem były napastnik reprezentacji Niemiec przyznał też, że nie dołączy do sztabu Hansiego Flicka, który po Euro 2020 obejmie narodową kadrę.

Zobacz wideo Robert Lewandowski vs Rafał Gikiewicz: Co to było za starcie! [ELEVEN SPORTS]

- Ponowna współpraca z Flickiem byłaby świetna, jednak dla mnie zbyt wygodna. Uważam, że kontynuacja pracy w roli asystenta nie byłaby dla mnie odpowiednią drogą - powiedział Klose.

Na razie nie wiadomo, gdzie w przyszłości pracować będzie Klose. Niemiec ujawnił zaś, że w ostatnich dniach musiał zająć się swoim zdrowiem. - Prawie trzy tygodnie temu poczułem silny ból w nodze. Stawał się on coraz silniejszy i w końcu poszedłem do lekarza. Na początku myślałem, że to kwestia uszkodzonego nerwu, ale diagnoza była dla mnie szokiem. Okazało się, że mam w nodze dwa zakrzepy - powiedział Klose. 

Zakrzepica oznacza tworzenie się skrzepów krwi, które utrudniają jej prawidłowy przepływ. Powoduje to obrzęki i mocne bóle kończyn. Zakrzepica może mieć także poważne konsekwencje dla chorego. W przypadku oderwania skrzepliny i zawędrowaniu do naczyń płucnych może wywołać zator skutkujący niewydolnością krążeniową i nawet zgonem.

Problemy zdrowotne Miroslava Klose

I dodał: Lekarze powiedzieli mi, że z tym nie można żartować. Przepisali mi sporo leków, noszę też specjalną opaskę. Miałem odpoczywać. Nie mogłem biegać, nie mogłem pływać, ale przede wszystkim nie mogłem grać w piłkę. Nie mogłem jej kopać, nie mogłem pokazywać zawodnikom ćwiczeń. To było straszne uczucie.

- Nie wiem jeszcze, jaka będzie moja przyszłość. Na razie odrzuciłem wszystkie oferty. Kiedy będę już całkowicie zdrowy, będę chciał wykorzystać wszystko to, czego nauczyłem się na kursach w DFB i pracy w Bayernie Monachium. Chętnie wdrożę swoje pomysły do jakiegoś zespołu - zakończył Klose.

Klose występował w barwach Bayernu w latach 2007-2011. Dla bawarskiego klubu rozegrał 150 meczów, w których strzelił 53 gole.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.