Oficjalnie! Hansi Flick podpisał kontrakt! Trzyletnia umowa

Hansi Flick wraz z końcem czerwca oficjalnie zakończy swoją niemal dwuletnią przygodę w roli trenera Bayernu Monachium. Niemieckie media przekazały, że niemal pewne jest, iż 56-latek zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec.

Kilka tygodni temu Hansi Flick zakomunikował, że po zakończeniu sezonu przestanie pełnić funkcję trenera Bayernu Monachium. W ciągu niemal dwóch pełnych sezonów z klubem z Bawarii zdobył aż siedem trofeów - dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec, a do tego po jednym razie Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwo Świata, Puchar i Superpuchar Niemiec.

Legendarny niemiecki dziennikarz pisze do Legendarny niemiecki dziennikarz pisze do "Lewego". "Zabrakłoby ci uczucia"

Hansi Flick zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Wraz z ogłoszeniem informacji o rezygnacji ze stanowiska selekcjonera Niemiec przez Joachima Loewa, Hansi Flick stał się głównym kandydatem do jego zastąpienia. Negocjacje pomiędzy 56-latek i DFB trwały dość długo, ale wiele wskazuje na to, że zakończyły się sukcesem.

Niemiecki "Bild" poinformował, że Flick złożył już podpis pod kontraktem, który zagwarantuje mu zarobki na poziomie pięciu milionów euro. Media przekazały, że były już trener Bayernu Monachium związał się z reprezentacją umową ważną do końca mistrzostw Europy w 2024 roku, których Niemcy będą gospodarzami.

Zobacz wideo Robert Lewandowski vs Rafał Gikiewicz: Co to było za starcie! [ELEVEN SPORTS]

Niższe zarobki Flicka w reprezentacji

Informacje niemieckich mediów na temat zarobków Flicka w reprezentacji sugerują, że jego wynagrodzenie będzie niższe od tego, które inkasował w klubie z Bawarii. Co więcej, 56-latek przy podpisywaniu umowy zażądał, aby w kadrze w dalszym ciągu pracował jej dyrektor Oliver Bierhoff.

Lewandowski przekazał piękny prezent Gerdowi Muellerowi przez jego żonę na spotkaniu w muzeum BayernuŻona Muellera zdradziła, o czym rozmawiała z "Lewym". "Jesteś szalony?"

Hansi Flick miał już w przeszłości styczność z reprezentacją Niemiec. W latach 2006-2014 pełnił rolę asystenta Joachima Loewa. W tym czasie kadra naszych zachodnich sąsiadów wygrała mundial w 2014 roku, zdobyła wicemistrzostwo podczas Euro 2008, zajęła trzecie miejsce na mundialu w RPA w 2010 roku i dotarła do półfinału Euro 2012.

AKTUALIZACJA (11:10)

We wtorek przed południem Hansi Flick oficjalnie podpisał kontrakt. "Wszystko potoczyło się dla mnie zaskakująco szybko, ale jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pracować jako trener kadry narodowej od jesieni. Sezon właśnie się skończył, a dwa lata w Bayern Monachium wciąż mają silny wpływ na mnie. Duch zespołowy i postawa zawodników Bayernu były znakomite i zabieram wiele rzeczy, które będą nadal kształtować moją pracę. Naprawdę nie mogę się doczekać pracy w reprezentacji" - powiedział.

Więcej o: