Robert Lewandowski pobił też inny rekord Bundesligi. "Pierwszy w historii"

Rekord goli w jednym sezonie to nie jedyny pobity w sobotę przez Roberta Lewandowskiego! Polak stał się pierwszym w historii zawodnikiem Bundesligi, który aż cztery razy z rzędu sięgnął po koronę najskuteczniejszego.

Robert Lewandowski w sobotnie popołudnie znów przeszedł do historii, bo pobił rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi. W ostatnim meczu sezonu z Augsburgiem (5:2) Polak trafił do siatki w ostatniej minucie, strzelając swoją 41. bramkę, bijąc wyczyn legendarnego Niemca, który w swoim rekordowym sezonie 1971/72 zdobył 40 goli.

Zobacz wideo Robert Lewandowski vs Rafał Gikiewicz: Co to było za starcie! [ELEVEN SPORTS]

Nikt nie dokonał tego co Lewandowski

Robert Lewandowski przypieczętował także tytuł króla strzelców Bundesligi w sezonie 2020/2021. Polak miał trzynaście goli więcej od Andre Silvy, napastnika Eintrachtu Frankfurt. Lewandowski sięgnął po tytuł najskuteczniejszego po raz szósty w historii. W dodatku 32-letni oprócz pobicia rekordu goli Muellera w jednym sezonie, dokonał coś, co wcześniej nikomu się nie udało. Zdobył tytuł króla strzelców Bundesligi po raz czwarty z rzędu!

Dotychczas po trzy razy z rzędu królami strzelców byli Gerd Mueller (w sezonach 1972-1974) oraz Robert Lewandowski (2018-2020). Teraz Polak jest samodzielnym rekordzistą w tej klasyfikacji. Jeśli za rok znów będzie najskuteczniejszy w Bundeslidze to dogoni Muellera w ilości tytułów króla strzelców. Słynny Niemiec był nim bowiem aż siedem razy.

Natomiast jeżeli Lewandowski zostanie w Niemczech na kilka następnych sezonów, może się pokusić o pobicie innego rekordu Gerda Muellera, którego osiągnięcie wydaje się niemożliwe i tym samym zostać najlepszym strzelcem Bundesligi w historii. Legendarny niemiecki napastnik strzelił aż 365 bramek. Polakowi brakuje 87 goli.

Redakcja serwisu Sport.pl kibicowała Robertowi Lewandowskiemu w specjalnym dziale "Licznik rekordu". W pogoni za pobiciem rekordu uruchomiliśmy też na nośniku multimedialnym w samym centrum Warszawy licznik, dzięki któremu tysiące ludzi codziennie mogli śledzić, jak szło kapitanowi reprezentacji Polski (więcej tutaj).

Więcej o:
Copyright © Agora SA