Niesamowita reakcja żony Gerda Muellera. Tak mąż przyjąłby rekord Lewandowskiego

- Gerd nie był zazdrosny o sukcesy, więc nie narzekałby, że stracił rekord. Jako pierwszy pogratulowałby i powiedział: "Dobra robota, chłopcze" - zdradziła Uschi Mueller, co powiedziałby jej mąż Gerd o fenomenalnym rekodzie Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi. W ostatnim meczu sezonu z Augsburgiem (5:2) Polak trafił do siatki w ostatniej minucie, strzelając swoją 41. bramkę, bijąc wyczyn legendarnego Niemca, który w sezonie 1971/72 zdobył 40 goli.

Zobacz wideo Robert Lewandowski z rekordem Bundesligi

Politycy pogratulowali Robertowi Lewandowskiemu pobicia rekordu Gerda MuelleraLewandowski przypadkiem uniknął zawieszenia. Rekord zszokował nawet sędziego

Gerd powiedziałby: Dobra robota, chłopcze

75-letni Gerd Mueller z powodu choroby nie udziela się publicznie. Na temat rekordu Lewandowskiego wypowiedziała się za to jego żona - Uschi Mueller.

- Gerd zawsze się dziwił, że ktoś nie przegonił jego rekordu już dawno temu. Gerd nie był zazdrosny o sukcesy, więc nie narzekałby, że stracił rekord. Jako pierwszy pogratulowałby i powiedział: "Dobra robota, chłopcze". Na kogoś takiego jak Lewandowski trzeba było czekać 50 lat. W końcu mamy następcę Gerda - powiedziała Uschi Mueller, żona bardzo schorowanej legendy Bundesligi.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej, w meczu z Freiburgiem, Lewandowski wyrównał rekord, po czym oddał hołd legendarnemu napastnikowi. Po strzelonej bramce pokazał koszulkę z wizerunkiem Muellera i napisem "4ever Gerd". Teraz, po pobiciu rekordu, Lewandowski po raz kolejny oddał hołd byłemu napastnikowi Bayernu Monachium.

Oficjalna strona Bayernu Monachium poinformowała, że Lewandowski po meczu spotkał się z żoną Gerda Muellera. Uschi Mueller odebrała z rąk Polaka koszulkę podobną do tej, którą "Lewy" zaprezentował w meczu z Freiburgiem. Koszulka została podpisana przez Lewandowskiego ze specjalną dedykacją. Oboje spotkali się w tym miejscu muzeum, które przypomina o rekordzie Gerda Muellera.

Robert Lewandowski i Rafał GikiewiczLewandowski z niedowierzaniem spojrzał na Gikiewicza. I tak pięć razy! [WIDEO]

W tym miejscu pod sufitem zawieszone jest 101 piłek, które symbolizuje 101 goli zdobytych przez Bayern w sezonie 1971/1972. 40 z nich jest czerwonych – one symbolizują 40 trafień Muellera. - Wyraz szacunku i podziwu dla "Bombera" – napisała oficjalna strona klubowa.

Więcej o: