Piękny gest Lewandowskiego po meczu. Przekazał prezent dla Gerda Muellera

Robert Lewandowski wręczył żonie Gerda Muellera specjalny prezent przeznaczony dla byłego napastnika Bayernu Monachium. Do przekazania pamiątki doszło w muzeum klubowym, w miejscu, gdzie upamiętniono rekord Muellera pobity przez Lewandowskiego.

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi. W ostatnim meczu sezonu z Augsburgiem (5:2) Polak trafił do siatki w ostatniej minucie, zdobywając swoją 41. bramkę, bijąc wyczyn legendarnego Niemca, który w sezonie 1971/72 zdobył 40 goli.

Zobacz wideo Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! "Historia dzieje się na naszych oczach" [ELEVEN SPORTS]

Tydzień wcześniej, w meczu z Freiburgiem, Lewandowski wyrównał rekord, po czym oddał hołd legendarnemu napastnikowi. Po strzelonej bramce pokazał koszulkę z wizerunkiem Muellera i napisem "4ever Gerd". Teraz, po pobiciu rekordu, Lewandowski po raz kolejny oddał hołd byłemu napastnikowi Bayernu. – Kiedy Bayern odebrał mistrzowską paterę na murawie Allianz Areny, a sezon Bundesligi zakończył się, Robert Lewandowski musiał wykonać jeszcze jeden ważny krok – pisze oficjalna strona Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski spotkał się z żoną Gerda Muellera. Przekazał jej specjalną koszulkę

Oficjalna strona klubu poinformowała, że Lewandowski po meczu spotkał się z żoną Gerda Muellera. Uschi Mueller odebrała z rąk Polaka koszulkę podobną do tej, którą "Lewy" zaprezentował w meczu z Freiburgiem. Koszulka została podpisana przez Lewandowskiego ze specjalną dedykacją. Oboje spotkali się w tym miejscu muzeum, które przypomina o rekordzie Gerda Muellera. W tym miejscu pod sufitem zawieszone jest 101 piłek, które symbolizuje 101 goli zdobytych przez Bayern w sezonie 1971/1972. 40 z nich jest czerwonych – one symbolizują 40 trafień Muellera. - Wyraz szacunku i podziwu dla "Bombera" – napisała oficjalna strona klubowa.

 

Bayern zapowiedział też, że od 10 lipca otwarte ponownie zostanie muzeum klubowe. W nim ma znaleźć się specjalna wystawa poświęcona Muellerowi. – Życie i praca legendy Bayernu ma wiele twarzy. Nie wszystkie są tak dobrze znane, jak rekord, który przetrwał prawie 50 lata. Któremu bramkarzowi najbardziej lubił strzelać? Jakie jeszcze rekordy zostały? Na te pytania odpowie specjalna wystawa "Wrota do wieczności", która powstała z okazji 75. urodzin Muellera w listopadzie 2020 roku – poinformował bawarski klub.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.