Legendarny klub spada z Bundesligi! W tabeli wszech czasów tylko Bayern i Borussia są lepsze

Porażka 2:4 z Borussią Moenchengladbach w ostatniej kolejce Bundesligi w sezonie 2020/21 spowodowała, że Werder Brema zakończył rozgrywki na 17. miejscu i spadł z najwyższej klasie rozgrywkowej. To druga taka sytuacja w historii klubu.

Po ponad godzinie gry zespół Werderu przegrywał z Borussią 0:4. W ostatnich 10 minutach zawodnicy Thomasa Schaafa zaczęli jednak odrabiać straty. Na listę strzelców wpisali się Milot Rashica i Niclas Fullkrug. Na nic się to jednak nie zdało i spadek Werderu stał się faktem.

Jest komentarz na gorąco. Lewandowski mówi o rekordzie i kolegach z BayernuJest komentarz na gorąco. Lewandowski mówi o rekordzie i kolegach z Bayernu

Spadek Werderu stał się faktem

Przed rozpoczęciem ostatniej kolejki drużyna z Bremy miała jeszcze szansę na utrzymanie. Werder miał 31 punktów i zajmował miejsce gwarantujące grę w barażach, a ponadto tracił tylko jeden punkt do zajmującej 15. miejsce Arminii Bielefeld. Z drugiej strony, 17. w tabeli FC Koeln miało 30 punktów i od meczu z udziałem tej drużyny również zależało, jak rozstrzygnie się kwestia spadku.

Wszystko wyjaśniło się w ostatniej serii gier. Porażka Werderu, a także zwycięstwa Arminii i FC Koeln zepchnęły drużynę z Bremy na 17. miejsce w tabeli i pierwszy spadek do drugiej Bundesligi od sezonu 1980/81.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Werder jedną z najlepszych drużyn w historii

Werder Brema jest jedną z najlepszych drużyn Bundesligi w historii rozgrywek. W tabeli wszechczasów zajmuje trzecie miejsce, ale jest rekordzistą pod względem liczby sezonów spędzonych na najwyższym szczeblu (57, o jeden więcej niż Bayern Monachium). W swojej historii czterokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju (1964/65, 1987/88, 1992/93 i 2003/04).

Politycy pogratulowali Robertowi Lewandowskiemu pobicia rekordu Gerda MuelleraLewandowski ma rekord, Hollywood się chowa. A Gikiewicz sprawił, że było jeszcze piękniej

16 maja Werder zwolnił Floriana Kohfeldta z funkcji pierwszego trenera. Jego miejsce zajął Thomas Schaaf. W całym sezonie drużyna z Bremy odniosła zaledwie siedem zwycięstw (mniej miało tylko Schalke - trzy), odniosła 17 porażek i straciła 57 goli.

Więcej o: