"Lewandowski będzie chciał szlifować rekord. My chcemy dokuczyć Bayernowi"

Robert Lewandowski w sobotę stanie przed szansą pobicia rekordu Gerda Müllera i zdobycia 41. bramki w tym sezonie Bundesligi. Andre Hahn, pomocnik Augsburga, przyznaje, że wyczyny Polaka mu imponują.

Robert Lewandowski nie przestaje zachwycać. Reprezentant Polski rozgrywa bodaj najlepszy sezon w karierze. W samej Bundeslidze zdobył już 40 bramek, dzięki czemu wyrównał, jak się wydawało nieosiągalny, rekord Gerda Müllera. A w sobotę w starciu z Augsburgiem, którego barwy reprezentują Rafał Gikiewicz i Robert Gumny, 32-latek będzie miał szansę stać się samodzielnym rekordzistą.

Rywal docenia Roberta Lewandowskiego. "Czapki z głów"

Grą Lewandowskiego zachwycają się największe legendy futbolu. Wszyscy, poza Dietmarem Hamannem, gratulują Lewandowskiemu niesamowitego wyczynu. Nie inaczej wypowiada się Andre Hahn. – Czapki z głów dla Roberta – powiedział pomocnik Augsburga. – Jestem przekonany, że Lewandowski będzie chciał szlifować swój rekord. Będziemy chcieli w sobotę dokuczyć Bayernowi – powiedział Niemiec w rozmowie z „Kickerem”.

Rafał Gikiewicz odgraża się: "Liczę, że będą mówić o mnie, a nie o Robercie Lewandowskim"

Lewandowski do bariery 40 goli dotarł w ubiegłym tygodniu, trafiając do siatki w meczu z Freiburgiem (2:2). Mógł wówczas zdobyć więcej niż jedną bramkę, ale brakowało mu skuteczności. Napastnik lubi jednak grać przeciwko Gikiewiczowi. W siedmiu meczach strzelił mu sześć goli. Czy w sobotę poprawi swój bilans?

– Nikt nie będzie odpuszczał, szykuje się fajny mecz. I liczę, że po nim to o mnie się będzie mówiło, a nie o Robercie Lewandowskim, któremu pokrzyżuję plany, bo 40 bramek to i tak jest fajny wynik – przyznał Rafał Gikiewicz w programie "Bundestalk" na Kanale Sportowym.

Sport.pl wspiera Roberta Lewandowskiego w pogoni za rekordem

Redakcja serwisu Sport.pl kibicuje pościgowi Lewandowskiego w nowym, specjalnym dziale "Licznik rekordu". Znajdują się w nim informacje o bramkach Lewandowskiego, meczach Bayernu Monachium, a także wspomnienia o Muellerze i o jego rekordowym sezonie. Sport.pl pokazuje także pogoń za rekordem  na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA