Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tymoteusz Puchacz zmienia klub! Jest już na testach. 3,5 miliona euro

Obrońca Lecha Poznań, Tymoteusz Puchacz przejdzie do Unionu Berlin. Piłkarz wyleciał już na testy medyczne do niemieckiego klubu i po nich ma podpisać czteroletni kontrakt - poinformował portal sport.interia.pl.

Pierwsze sygnały o tym, że Puchacz zamierza opuścić Lecha i przenieść się do Niemiec zaczęły pojawiać się już w kwietniu. Później sam zawodnik w programie Liga+Extra potwierdził, że negocjacje w sprawie indywidualnego kontraktu piłkarza zakończyły się powodzeniem. Kolejną kwestią było ustalenie warunków transferu, który jest już na ostatniej prostej. Najnowsze Informacje o dalszych negocjacjach piłkarza z Unionem przekazał portal sport.interia.pl.

Zobacz wideo Tak słabego sportowo Lecha kibice dawno nie widzieli [Naszym Okiem]

Sky Sport ujawnia nazwę klubu, który kontaktował się z Lewandowskim ws. transferuSky Sport ujawnia nazwę klubu, który kontaktował się z Lewandowskim ws. transferu

Puchacz opuszcza Lecha Poznań. Podpisze kontrakt z Unionem Berlin

"Dla Tymoteusza Puchacza trwa szalony czas. W poniedziałek zawodnik Lecha Poznań został powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski przed Euro 2020, a już we wtorek rano wyruszył do Berlina. W stolicy Niemiec 22-latek przejdzie testy medyczne. Po nich zostanie nowym piłkarzem Unionu Berlin" - czytamy na portalu.

Według Sebastiana Staszewskiego, dziennikarza portalu sport.interia.pl, kwota transferu wyniesie 3,5 mln euro plus bonusy. Puchacz ma związać się z nowym klubem czteroletnią umową. Obrońca miał również inne propozycje m.in z Francji - Olympique Marsylia i innych klubów Bundesligi, ale oferta Unionu okazała się być dla niego najkorzystniejszą. "Na stadionie An der Alten Foersterei oczekiwania wobec Puchacza będą ogromne, bo jego transfer będzie najwyższym w historii klubu. Do tej pory Union za piłkarzy płacił najwięcej po 2 mln euro (m.in. Marvin Friedrich z Augsburga i Anthony Ujah z Mainz)" - zwrócił uwagę portal sport.interia.pl.

Puchacz w poniedziałek został powołany przez Paulo Sousę do reprezentacji Polski na Euro 2020. Obrońca wykorzystał nieobecność Arkadiusza Recy, który doznał kontuzji w jednym z meczów Crotone w Serie A i przez to stracił możliwość gry w europejskim czempionacie.

Euro 2020. Mecze Polaków. Kiedy i gdzie się odbędą?"To dzięki mnie dostał powołanie". Kalinić ujawnia, kogo rekomendował do reprezentacji Polski

Puchacz w zakończonym w niedzielę sezonie zagrał w barwach Lecha Poznań w 41 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki i zdobył w nich trzy bramki oraz zanotował sześć asyst. W poniedziałek na gali podsumowującej sezon Ekstraklasy 2020/21 Puchacz odebrał nagrodę za zwycięstwo w kolejnej edycji programu TurboKozak, emitowanego w Canal+.

Był piłkarzem Lecha od 2018 roku, jednak pierwsze półtora roku spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, a potem grał jeszcze na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice od sierpnia 2018 do czerwca 2019 roku.

Union jest bardzo bliski awansu do kolejnej edycji europejskich pucharów. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu ekipa z Berlina jest siódma w tabeli, co gwarantuje kwalifikację do nowych rozgrywek - eliminacji Ligi Konferencji.