Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Heynckes wprost zachwycony Lewandowskim. Co za porównanie z legendą

"W rywalizacji między Lewandowski a Muellerem nie ma żadnej różnicy. Obaj mają ten zdrowy egoizm, którego potrzebuje każdy napastnik grający na najwyższym poziomie" - napisał Jupp Heynckes, były trener Bayernu Monachium.

Jupp Heynckes współpracował zarówno z Gerdem Muellerem, jak i z Robertem Lewandowski. Z pierwszym występował w reprezentacji Niemiec, rywalizowali ze sobą w Bundeslidze. Lewandowskiego natomiast prowadził w latach 2017-2018 jako trener mistrza Niemiec. Okazuje się, że obaj napastnicy charakteryzują się podobnymi cechami.

Zobacz wideo Tak Lewandowski wyrównał rekord Muellera! Cudowny gest. Do akcji wkroczyli koledzy [ELEVEN SPORTS]

"Gerd Mueller nie znosił porażek już na treningach. Zawsze, gdy jego drużyna przegrywała, żądał jak największej ilości przerw w grze, aż do zwycięstwa. Lewandowski nie jest w tym aż tak rażący, ale w kwestii rywalizacji nie ma między nim a Gerdem żadnej różnicy. Obaj mają ten zdrowy egoizm, który jest potrzebny każdemu napastnikowi na najwyższym poziomie" - przekazał Heynckes w niemieckim "Kickerze". 

Robert Lewandowski jak Gerd Mueller? "Czerpie z umiejętności korzyści tak jak kiedyś Mueller"

Robert Lewandowski i Gerd Mueller to dwaj napastnicy, którzy strzelili 40 goli w jednym sezonie Bundesligi. Legenda Bayernu dokonała tego w sezonie 1971/1972. Od tego czasu rekord pozostawał nieruszony. Jakie cechy łączą obecnego i byłego napastnika Bayernu Monachium?

"Niesamowity wachlarz umiejętności Lewandowskiego pozwala mu wykańczać akcje na przedpolu i nie tylko. Czerpie z nich ogromne korzyści tak jak kiedyś Gerd Mueller. W słabszych drużynach to niemożliwe, aby napastnik strzelił tyle bramek. Lewandowski, podobnie jak Mueller, z którym grałem w drużynie narodowej jakieś 50 lat temu, jest napędzany nieposkromioną ambicją. Aby dostać się do klasy światowej, trzeba mieć tę wyjątkową wolę, pasję, nienasycony głód sukcesu" - podsumowuje były trener Bawarczyków.  

Robert Lewandowski i jego systematyczność kluczem do sukcesu. "Lewy chce się stale poprawiać"

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera dzięki bramce zdobytej w ostatniej kolejce z Freiburgiem. Kluczowy był jednak poprzedni mecz z Borussią Moenchengladbach, w którym reprezentant Polski strzelił hat-tricka, znacznie przybliżając się do bariery 40 goli. Wizytówką tamtego spotkania był strzał nożycami 32-latka. Zdaniem Heynckesa może to być jeden z elementów wypracowanych przez napastnika.

"Zawodnik z takim profesjonalizmem, z takimi ambicjami, ekscytuje mnie. Lewy chce się stale poprawiać: ileż to razy kończyliśmy schematy ataku wykończeniami po wrzutkach i przerzutach, bo on chciał szkolić swój timing głową i nogą przed bramką" - napisał 76-latek. 

Bayern Monachium w ostatniej kolejce Bundesligi zmierzy się z Augsburgiem. Będzie to również szansa dla Roberta Lewandowskiego na pobicie rekordu Muellera, do czego wystarczy mu tylko jeden gol. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 maja o godz. 15:30.