Wzruszające pożegnanie Piszczka z Borussią, Polak odchodzi z Pucharem Niemiec

W finale Borussia Dortmund nie dała szans RB Lipsk i zdobyła Puchar Niemiec (4:1). Łukasz Piszczek zagrał cały mecz i po zakończeniu spotkania nie ukrywał wzruszenia.

Pardoksalnie, najpiękniejsza scena finału Pucharu Niemiec miała miejsce po jego zakończeniu. Borussia ograła RB Lipsk (4:1), a Łukasz Piszczek zdobył swoje prawdopodobnie ostatnie trofeum w barwach niemieckiego klubu. Polak był podrzucany przez kolegów z zespołu i nawet nie próbował ukrywać wzruszenia. Kończy się cudowny okres w jego karierze, a jego zwieńczenie jest świetne, bo nie tylko triumfuje klub, ale i Łukasz, który wrócił do podstawowej jedenastki BVB i gra na naprawdę wysokim poziomie.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Łukasz Piszczek pożegnany jak legenda Borussii Dortmund

Piszczek po zakończeniu sezonu opuści Borussię i przeniesie się do czwartoligowego LKS Goczałkowice-Zdrój. Polak odchodzi jako legenda BVB. Rozegrał w jej barwach 381 meczów, zdobył 19 bramek i mnóstwo trofeów, na czele z dwoma mistrzostwami Niemiec i trzema krajowymi pucharami.

Borussia Dortmund nie dała szans RB Lipsk w finale Pucharu Niemiec

Nie było wątpliwości, kto był lepszą drużyną w berlińskim finale. Borussia już w piątej minucie wyszła na prowadzenie po golu Jadona Sancho. Na 2:0, znakomicie radząc sobie z Dayotem Upamecano, podwyższył Erling Haaland, a tuż przed przerwą dublet ustrzelił Sancho. Lipsk dopiero w 71. minucie złapał kontakt, ale na więcej nie było go stać. Rezultat na chwilę przed końcem ustalił Haaland.

Więcej o: