Najpierw Lewandowski, teraz Krzysztof Piątek! Jest oficjalny komunikat. Fatalne wieści

Krzysztof Piątek, który doznał urazu w środowym meczu Herthy Berlin wygranym 2:1 z Schalke, nie zagra już do końca sezonu Bundesligi! Polski napastnik ma problem złamał kostkę i teraz przejdzie rehabilitację. "Nie można wykluczyć, że zabraknie go na mistrzostwach Europy" - napisali dziennikarze portalu "ligainsider.de".

W środę Hertha grała z Schalke na wyjeździe w meczu 31. kolejki ligowych rozgrywek. Wygrała 2:1 dzięki bramkom Dedrycka Boyaty z 19. i Jessica Ngankama z 74. minuty, a dla gospodarzy już w szóstej minucie spotkania trafił Amine Harit. Sztab Herthy może być jednak zaniepokojony sytuacją z 58. minuty - wtedy z boiska z kontuzją zszedł Krzysztof Piątek.

Koniec sezonu dla Krzysztofa Piątka! Kontuzja po meczu z Schalke

Polski napastnik ma mieć problem ze stawem skokowym. Chwilę wcześniej Piątek ucierpiał w pojedynku główkowym. 25-latek niefortunnie spadł na ziemię, przy czym ucierpiała jego kostka. W meczu z Schalke zmienił go Ngankam, który dał Hercie zwycięstwo, ale martwił widok Piątka kulejącego i schodzącego na ławkę rezerwowych przy wsparciu sztabu medycznego. Sytuację Piątka na konferencji prasowej po meczu ocenił także trener Herthy, Pal Dardai. - To nie wygląda dobrze - mówił szkoleniowiec i dodał, że "jego kostka jest w du***".

Pojawił się już oficjalny komunikat Herthy Berlin na temat urazu Piątka i informacje przekazane przez klub są bardzo złe. - Koniec sezonu dla Krzysztofa Piątka. Nie będzie dostępny na kolejne spotkania Bundesligi dla Herthy. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia - czytamy.

Co z wyjazdem Piątka na mistrzostwa Europy? Zmartwiony nawet Zbigniew Boniek

"Nie można wykluczyć, że zabraknie go także na mistrzostwach Europy" - napisali dziennikarze portalu "ligainsider.de". Rano w czwartek stan zdrowia Piątka martwił także prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. "Martwi mnie ta kostka" - napisał na Twitterze.

Kontuzja Piątka przydarza się w trudnym dla niego momencie - tuż przed końcem sezonu w Bundeslidze, gdzie jego Hertha wciąż nie jest pewna utrzymania i początkiem ostatnich przygotowań do Euro wraz z reprezentacją Polski, do której powinien zostać powołany. Urazy stawu skokowego zazwyczaj leczy się przez maksymalnie kilka tygodni, więc wyjazd Polaka na Euro na razie na pewno nie może zostać wykluczony. Niepokojące wieści nadeszły również z Monachium, gdzie Robert Lewandowski doznał urazu >>

Kontuzja utrudni mu jednak sytuację przed zgrupowaniem w Opalenicy, które pierwsi zawodnicy mieliby rozpocząć z trenerem Paulo Sousą krótko po zakończeniu sezonu ekstraklasy, którego ostatnie mecze zostaną rozegrane w niedzielę, 16 maja. Piątek zagrał w tym sezonie w każdym z 32 dotychczas rozegranych meczów Bundesligi dla Herthy Berlin, zdobył w nich siedem bramek i dwa razy asystował.