Oliver Kahn przestrzega Lewandowskiego. "Robert, nie możesz"

Dyrektor Bayernu Oliver Kahn jest przekonany, że Robert Lewandowski przebije wyczyn Gerda Muellera. Ale przestrzega też Polaka. "Robert, nie możesz teraz wywierać na siebie zbyt dużej presji".

Robert Lewandowski krok po kroku zbliża się do rekordu 40 bramek zdobytych przez Gerda Muellera w sezonie 1971/1972. W miniony weekend Polak strzelił hat-tricka w meczu z Borussią Moenchengladbach i ma już na koncie 39 trafień na dwie kolejki przed końcem. 

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Kahn: Lewandowski nie pozwoli sobie odebrać tego rekordu 

O tym, że Lewandowski pobije rekord Muellera, przekonany jest dyrektor Bayernu Monachium Oliver Kahn. – Na tyle, ile go znam, to wiem, że nie pozwoli sobie odebrać rekordu. Ale Robert, nie możesz teraz wywierać na siebie zbyt dużej presji - powiedział w rozmowie ze sport1.de.

Legendarny golkiper Bayernu wspomniał także, jak istotne w historii niemieckiego futbolu jest osiągnięcie Muellera. – Pamiętam, że gdy byłem młodym chłopakiem, ten wspaniały rekord Gerda Muellera był ciągłym problemem dla strzelców. 40 bramek w jednym sezonie? Nikt nie przypuszczał, że ten rekord kiedykolwiek może zostać pobity. Jeśli Robert tego dokona, będzie to niesamowite osiągnięcie – podkreślił Kahn. 

Nagły zwrot akcji ws. Łukasza Piszczka? Nagły zwrot akcji ws. Łukasza Piszczka? "Nie wykluczam zmiany komunikatu"

W pozostałych dwóch kolejkach Bayern zmierzy z Freiburgiem i Augsburgiem, czyli zespołami, które leżą polskiemu napastnikowi. Poza Augsburgiem w krajowych rozgrywkach Lewandowski więcej trafiał jedynie w spotkaniach z Wolfsburgiem. 

Ostatnie dwa mecze będą także pożegnaniem Hansiego Flicka, który po sezonie zostanie zastąpiony przez Juliana Nagelsmanna. – Planujemy jak najlepsze pożegnanie Hansiego – zdradził Kahn. 

Nicola ZalewskiNicola Zalewski wybrał reprezentację, w której chce grać! "To dla mnie wielka duma"

Więcej o: