Lewandowski zirytowany plotkami o Haalandzie. Dziennikarz "Bilda" ujawnia

Erling Haaland jest wymieniany w gronie głównych kandydatów do zastąpienia Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium, jeśli ten postanowi zakończyć przygodę w bawarskim klubie. Niemieckie media informują, że tego typu plotki denerwują kapitana reprezentacji Polski.

Nazwisko norweskiego napastnika w ostatnich tygodniach wspominane było w kontekście transferu do wielu europejskich klubów. Jednym z nich jest Bayern Monachium. Erling Haaland uważany jest za idealnego następcę Roberta Lewandowskiego, który zapowiedział, że chciałby grać na najwyższym poziomie jeszcze przez pięć lat.

Robert Lewandowski kompletnie pominięty! Niezrozumiała decyzja NiemcówRobert Lewandowski kompletnie pominięty! Niezrozumiała decyzja Niemców

Robert Lewandowski "zirytowany" pogłoskami o Haalandzie

Dziennikarz gazety "BILD", Christian Falk w audycji "Bayer-Insider" przyznał, że Polak jest "trochę zirytowany" aktualnymi pogłoskami na temat Haalanda, w których sam odgrywa istotną rolę. W związku z tym Lewandowski chciałby publicznego zobowiązania od włodarzy Bayernu, że nadal będą całkowicie na nim polegać.

Zobacz wideo "Haaland to najlepsze, co przydarzyło się Lewandowskiemu". Supertalent z BVB jest już dogadany z nowym klubem?

Falk przekazał również, że Bayern nie planuje dokonywać zmian w linii ofensywnej zespołu. Według dziennikarza Robert Lewandowski latem nie zmieni klubu, a Erling Haaland na ten moment nie jest głównym celem Bawarczyków.

Latem 2022 roku dojdzie do zmiany?

Z drugiej strony Falk powiedział, że latem 2022 roku sprawa będzie otwarta. Poza tym, że agent Lewandowskiego Pini Zahavi analizuje rynek transferowy i jest otwarty na zmiany, Polak może mieć podobne ambicje. W Bayernie wygrał Ligę Mistrzów i wywalczył nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie, a w związku z tym może szukać nowego wyzwania sportowego.

Licznik rekordu Roberta LewandowskiegoW centrum Warszawy pobiliśmy rekord z Lewandowskim! Sport.pl śledził pogoń za rekordem Gerda Muellera

W swoich przewidywaniach Falk jednocześnie zaznaczył, że z drugiej strony nie można wykluczyć przedłużenia kontraktu przez Lewandowskiego. Jako przykład podał sytuację sprzed kilku lat, kiedy to Polak był łączony z transferem do Realu Madryt, a ostatecznie został w Bawarii i podpisał nową umowę.

***

Redakcja serwisu Sport.pl będzie kibicować pościgowi Lewandowskiego w nowym, specjalnym dziale "Licznik rekordu". Znajdują się w nim informacje o bramkach Lewandowskiego, meczach Bayern Monachium, a także wspomnienia o Muellerze i o jego rekordowym sezonie. Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.

Więcej o: