Robert Lewandowski kompletnie pominięty! Niezrozumiała decyzja Niemców

Znakomity sezon i pełna sukcesów kariera w Bayernie Monachium sprawia, że Robert Lewandowski całkowicie zasłużenie powinien być określany legendą bawarskiego klubu. Z innego założenia wyszli niemieccy dziennikarze, którzy nie znaleźli dla Polaka miejsca w rankingu najlepszych piłkarzy w historii klubu.

Obecny sezon w wykonaniu Roberta Lewandowskiego jest znakomity. Pomimo opuszczenia pięciu ligowych spotkań, w samej Bundeslidze kapitan reprezentacji Polski strzelił jak dotąd 36 bramek i wciąż ma szansę na pobicie rekordu legendarnego Gerda Muellera. Polak reprezentuje Bayern łącznie już od siedmiu lat, strzelając w tym czasie 289 goli i zdobywając 18 trofeów.

"Lewandowski co najmniej dogoni Muellera". Legenda Bayernu nie ma wątpliwości

Redakcja serwisu Sport.pl będzie kibicować pościgowi Lewandowskiego w nowym, specjalnym dziale "Licznik rekordu". Znajdują się w nim informacje o bramkach Lewandowskiego, meczach Bayern Monachium, a także wspomnienia o Muellerze i o jego rekordowym sezonie. Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.

Franz Beckenbauer najlepszym graczem Bayernu w historii

Imponujące osiągnięcia strzeleckie, a także dotyczące zdobytych pucharów sprawiają, że Robert Lewandowski bez wątpienia już teraz jest legendą klubu z Bawarii. Nieco inaczej sprawę przedstawili dziennikarze, którzy opracowali opublikowany na łamach portalu Sport1 ranking.

Zobacz wideo "Lewandowski będzie w stanie coś ekstra dla siebie wyciągnąć ze współpracy z Nagelsmannem"

Przedstawiciele prasy wybrali 20 piłkarzy, których można uznać za najlepszych w całej historii Bayernu Monachium. Ich zdaniem na pierwsze miejsce w tym zestawieniu zasłużył Franz Beckenbauer, następnie Gerd Mueller czy Lothar Matthaeus. W pierwszej piątce pojawili się również Sepp Maier i Oliver Kahn.

Brak Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie znalazł się nawet w pierwszej 20. rankingu. W kontekście jego osiągnięć nie tylko w obecnym sezonie, ale od samego początku obecności w stolicy Bawarii można było przypuszczać, że Polak znajdzie w tym zestawieniu.

Robert Lewandowski z kolejnym golem. Mimo to przewaga Polaka w klasyfikacji strzelców stopniałaLegenda Bayernu wskazuje idealnego partnera dla Roberta Lewandowskiego. Transfer?

20 najlepszych piłkarzy w historii Bayernu wg. Sport1:

 1. Franz Beckenbauer
 2. Gerd Mueller
 3. Lothar Matthaeus
 4. Sepp Maier
 5. Oliver Kahn
 6. Bastian Schweinsteiger
 7. Philipp Lahm
 8. Karl-Heinz Rummenigge
 9. Thomas Mueller
 10. Arjen Robben
 11. Paul Breitner
 12. Klaus Augenthaler
 13. Mehmet Scholl
 14. Uli Hoeness
 15. Franz Roth
 16. Stefan Effenberg
 17. Franck Ribery
 18. Jerome Boateng
 19. Javi Martinez
 20. Georg Schwarzenbeck
Więcej o: