Bartosz Białek już po operacji zerwanego więzadła. Czeka go bardzo długa przerwa

Bartosz Białek w ostatnią środę podczas treningu zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Zawodnik VfL Wolfsburg przeszedł już operację i niebawem rozpocznie proces rekonwalescencji.

"Szok na treningu Wolfsburga. To nie wyglądało dobrze" - pisał SportBuzzer.de o kontuzji, której podczas zajęć doznał Bartosz Białek. Według niemieckiej strony polski piłkarz skręcił kolano i krzyczał z bólu. "Niemal wszyscy koledzy od razu ruszyli do 19-latka, a część zasłaniała twarz w szoku" - czytamy. Polski napastnik od razu został opatrzony przez lekarzy, po czym przetransportowano go do szatni.

Gigant wkracza do gry o Roberta Lewandowskiego. Gigant wkracza do gry o Roberta Lewandowskiego. "Po to został zatrudniony Zahavi"

Bartosz Białek może wrócić za kilkanaście miesięcy

Diagnoza klubowych lekarzy potwierdziła najgorsze przypuszczenia. Okazało się, że Bartosz Białek zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Jak poinformował niemiecki "Kicker", 19-latek przeszedł już operację w klinice w Kolonii.

Zobacz wideo Bartosz Białek strzelił 1. gola w Bundeslidze! Sędzia od razu skończył mecz [ELEVEN SPORTS]

Na ten moment nie jest jasne, jak długo Białek będzie poza grą. Niewykluczone, że jego rozbrat z futbolem potrwa nawet wiele miesięcy. Wszystko będzie uzależnione od postępów w rehabilitacji i procesie rekonwalescencji.

Spotkanie w sprawie transferu Lewandowskiego. Media piszą o stanowisku BayernuSpotkanie w sprawie transferu Lewandowskiego. Media piszą o stanowisku Bayernu

Wychowanek Zagłębia Lubin przeniósł się do Wolfsburga w sierpniu 2020 roku. Młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił od tamtego czasu w 19 meczach Bundesligi, w których strzelił dwa gole. Białek rozegrał również cztery spotkania w Pucharze Niemiec i jedno w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Więcej o: