Media: Hansi Flick osiągnął porozumienie. Wybrał już swoich asystentów

Hansi Flick zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Porozumienie zostanie ogłoszone już w przyszłym tygodniu - informuje monachijski "Abendzeitung".

Niespełna dwa tygodnie temu Hansi Flick poinformował o zamiarze opuszczenia Bayernu Monachium. Mimo że kontrakt trenera mistrzów Niemiec obowiązuje jeszcze przez dwa lata, to ten poprosił o wcześniejsze rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Zobacz wideo Jakim trenerem jest Julian Nagelsmann? "U niego każdy piłkarz musi być elastyczny"

Chociaż początkowo Bawarczycy na taką opcję zgodzić się nie chcieli i zapowiadali negocjacje z trenerem, to teraz wiemy, że po zakończeniu sezonu dojdzie do zmiany szkoleniowca w Bayernie. Miejsce Flicka zajmie Julian Nagelsmann, którego Bawarczycy pozyskali z RB Lipsk.

Flick obejmie niemiecką kadrę

Zgodnie z przewidywaniami niemieckich mediów Flick zostanie teraz selekcjonerem kadry narodowej. Monachijski "Abendzeitung" poinformował, że niemiecka federacja piłkarska nie ma najmniejszych wątpliwości co do zatrudnienia Flicka i porozumienie powinno zostać osiągnięte już w przyszłym tygodniu.

Ronald Koeman wściekły na sędziego po czerwonej kartce. Ronald Koeman wściekły na sędziego po czerwonej kartce. "Chciał być gwiazdą"

Dziennik precyzuje nawet, że DFB ogłosi zatrudnienie Flicka jeszcze przed meczem z Borussią Moenchengladbach, który Bayern rozegra 8 maja. "Abendzeitung" dodał, że asystentami Flicka w kadrze zostaną jego dotychczasowi współpracownicy z Bayernu, czyli Miroslav Klose oraz Danny Roehl.

Flick pracę z kadrą rozpocząłby po zakończeniu Euro 2020. Już wcześniej rozstanie z kadrą po tym turnieju ogłosił dotychczasowy selekcjoner kadry, Joachim Loew. Flick był jego asystentem w reprezentacji w latach 2006-2014, gdy zdobył z kadrą m.in. mistrzostwo świata na mundialu w Brazylii.

Więcej o: