RB Lipsk ma nowego trenera! Wybór mógł być tylko jeden

RB Lipsk ogłosił nazwisko nowego trenera. Miejsce Juliana Nagelsmanna, który od nowego sezonu obejmie Bayern, zajmie dotychczasowy menedżer Salzburga Jesse Marsch.

We wtorek Bayern Monachium oficjalnie poinformował, że miejsce Hansiego Flicka na ławce trenerskiej zajmie Julian Nagelsmann. 33-latek zakończy w ten sposób swoją dwuletnią karierę na stanowisku trenera RB Lipsk i od 1 lipca będzie nowym szkoleniowcem m.in. młodszego o rok Roberta Lewandowskiego.

Jesse Marsch nowym trenerem RB Lipsk

Na Twitterze RB Lipsk poinformował, że miejsce Nagelsmanna zajmie 47-letni Jesse Marsch. Amerykanin wydaje się być naturalnym wyborem, bowiem od kilku lat jest związany z koncernem Red Bulla. W sezonie 2018/19 był asystentem trenera w RB Lipsk, a przez ostatnie dwa lata prowadził RB Salzburg.

Zobacz wideo Jakim trenerem jest Julian Nagelsmann? "U niego każdy piłkarz musi być elastyczny"

Jesse Marsch związał się z nowym klubem dwuletnią umową. W przeszłości Amerykanin pracował również jako asystent selekcjonera amerykańskiej kadry oraz w dwóch klubach z MLS - Montreal Impact i New York Red Bulls.

Przez dwa lata pracy w Salzburgu Marsch poprowadził drużynę w 89 spotkaniach. 59 z nich zakończyło się zwycięstwami, w 13 padały remisy, a 17 z nich Red Bull Salzburg przegrał.

Więcej o: