Bayern wycenił Lewandowskiego! Czy ten transfer jest możliwy? Anglicy podgrzewają atmosferę

Chelsea szuka nowego napastnika, a media w Wielkiej Brytanii spekulują, że do Londynu miałby trafić Robert Lewandowski! Czy ten transfer jest możliwy? I ile Bayern żąda za swojego najlepszego piłkarza?

Chelsea ma do dyspozycji trzech środkowych napastników - są to Timo Werner, Tammy Abraham i Olivier Giroud. Pierwszy z nich nie błyszczy skutecznością, drugi nie znalazł uznania w oczach byłego menedżera Borussii Dortmund i PSG, zaś trzeciemu pod koniec czerwca wygasa kontrakt.

Robert Lewandowski i Erling HaalandRobert Lewandowski miażdży rywali w Europie! Nawet Haaland nie może się równać

Chelsea pożegna się z napastnikami

Jak informuje brytyjski dziennik "Daily Mirror", klub latem chętnie przejrzy oferty za Tammy'ego Abrahama. Zainteresowanie jego usługami wyrażały już Leicester i West Ham, ale Chelsea oczekuje za piłkarza co najmniej 40 milionów euro.

Wiadomo także, że umowa z 34-letnim Francuzem nie zostanie przedłużona. Giroud trafił do Chelsea pod koniec stycznia 2018 roku, jednak pomimo 11 bramek we wszystkich rozgrywkach, w tym sześciu w Lidze Mistrzów, władze londyńskiego klubu nie wiążą z nim przyszłości. Francuz po tym sezonie stanie się więc wolnym zawodnikiem.

Zobacz wideo "Lewandowski będzie w stanie coś ekstra dla siebie wyciągnąć ze współpracy z Nagelsmannem"

Bayern wycenił Roberta Lewandowskiego

Doniesienia brytyjskiej prasy sugerują, że wraz z odejściem dwóch napastników, Chelsea będzie szukała nowego zawodnika do linii ofensywnej. Początkowo wśród potencjalnych kandydatów wskazywano na Romelu Lukaku i Erlinga Haalanda. W ostatnich dniach jednak najczęściej mówi się o Robercie Lewandowskim.

Nowa stacja przejmuje Bundesligę! Nowa stacja przejmuje Bundesligę! "Lewandowski rodzi się w waszym kraju raz na 100 lat"

W przypadku reprezentanta Polski sprawa będzie o tyle trudna, że Bayern Monachium nie myśli o sprzedaży swojego najlepszego piłkarza. Jak podaje "Daily Express", Bawarczycy postanowili jednak na wszelki wypadek go wycenić. Zainteresowany jego usługami klub musiałby wyłożyć co najmniej 69 milionów funtów.

Więcej o: