Czegoś takiego w Bayernie nie było od 42 lat. Niemcy ujawnili kulisy zmiany trenera

Decyzja o zatrudnieniu Juliana Nagelsmanna w Bayernie Monachium była historyczną dla bawarskiego klubu. Pierwszy raz od 42 lat trenera nie wybrał ani Uli Hoeness, ani Karl Hein-Rummenigge. Decyzję podjął przyszły szef klubu, Oliver Kahn.

Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium. Aktualny szkoleniowiec RB Lipsk przeniesie się do Monachium po sezonie i zastąpi na stanowisku trenera Hansiego Flicka, który poinformował kilkanaście dni temu o swoim odejściu. Nagelsmann stał się najdroższym trenerem w historii. Bayern zapłaci za niego ligowemu rywalowi 25 milionów euro, wliczając w to bonusy.

Zobacz wideo "Lewandowski będzie w stanie coś ekstra dla siebie wyciągnąć ze współpracy z Nagelsmannem"

Szybkie negocjacje w sprawie Nagelsmanna. Niemcy ujawniają kulisy

Kulisy zatrudnienia Nagelsmanna w Bayernie ujawnia "SportBild". Niemieccy dziennikarze piszą, że obecny szef klubu, Karl-Heinz Rummenigge, trzymał się raczej z dala od negocjacji, przekazując je ludziom, którzy wkrótce go zastąpią. Zwłaszcza Oliverovi Kahnowi, który pod koniec 2021 roku oficjalnie zastąpi Rummenigge na stanowisku prezesa. Zaangażowany w zatrudnienie Nagelsmanna miał być także Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu.

Prezes KS ROW-u Rybnik przeprasza za swoje słowa o ŁaguciePolski żużlowiec będzie walczył na gali Marcina Najmana! "Podpisał nowy kontrakt"

Według "SportBild", Salihamidzić już od dłuższego czasu pracował nad tym, aby Flicka zastąpił Nagelsmann. Dyrektor sportowy klubu rozmawiał z agentami trenera - Saschą Breese i Volkerem Struthem. Dzięki pracy Salihamidzicia, negocjacje w sprawie przejścia Nagelsmannna do Bayernu po tym, jak swoją decyzję o odejściu ogłosił Flick, potoczyły się szybko. O prowadzonych negocjacjach Lipsk został poinformowany przez Bayern, a także przez samego Nagelsmanna, który przekazał władzom klubu, że chce odejść.

Negocjacje w sprawie wykupu Nagelsmanna osobiście prowadził Oliver Kahn. Rozmawiał z szefem klubu z Lipska, Oliverem Mintzlaffem. O negocjacjach poinformowano również Dietricha Mateschitza, szefa koncernu Red Bull. Szybko osiągnięto porozumienie co do przenosin trenera. Według informacji "SportBild", Kahn wynegocjował lepsze dla swojego klubu warunki. Niemieccy dziennikarze donoszą, że początkowo klub z Lipska oczekiwał 30 milionów euro za swojego trenera. Ostatecznie stanęło na 25 milionach razem z bonusami. Podstawa ma wynosić 15 milionów euro.

Nowy trener Bayernu ma obsesję na tym punkcie. Lewandowski dostanie wielkie wsparcieNowy trener Bayernu ma obsesję na tym punkcie. Lewandowski dostanie wielkie wsparcie

Dla Kahna to pierwsza tak ważna decyzja, odkąd został członkiem zarządu Bayernu Monachium. Po raz pierwszy od 42 lat decyzję o zatrudnieniu nowego trenera podjął ktoś inny, niż dotychczasowi, wieloletni szefowie klubu – Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge.

Więcej o: