Robert Lewandowski z kolejnym golem. Mimo to przewaga Polaka w klasyfikacji strzelców stopniała

Bayern Monachium w meczu 31. kolejki Bundesligi przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 1:2. Honorową bramkę dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski, który wrócił na boisku po wyleczeniu kontuzji kolana. Polak jest coraz bliżej pobicia rekordu Gerda Muellera.

Bayern Monachium nie zdołał przypieczętować w sobotę mistrzostwa Niemiec. Drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka musiała pokonać FSV Mainz, aby obronić tytuł. Sztuka ta się nie udała, ale dojść może do tego również jutro, o ile swojego meczu z VfB Stuttgart nie wygra RB Lipsk.

HaalandTo rakieta? Nie, to Erling Haaland! Co za gole Norwega [WIDEO]

Robert Lewandowski w pogoni za rekordem

Robert Lewandowski strzelił swoją 36 bramkę w tym sezonie ligowym. Do rekordu legendarnego Gerda Muellera traci już tylko cztery bramki, zaś do jego pobicia - pięć trafień. Kapitan reprezentacji Polski będzie miał jeszcze trzy okazje do prześcignięcia legendy niemieckiej piłki.

W trzech pozostałych ligowych kolejkach tego sezonu Bayern zagra z Borussią Moenchengladbach (u siebie), Freiburgiem (wyjazd) i Augsburgiem (u siebie). W pierwszych meczach przeciwko tym zespołom w tym sezonie Lewandowski strzelił łącznie trzy bramki, dlatego do pobicia rekordu będzie potrzebował jeszcze lepszego wyniku.

Klasyfikacja strzelców. Lewandowski wyraźnie dominuje

Przewaga Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców Bundesligi jest bezapelacyjna. Po strzeleniu bramki w starciu z FSV Mainz Polak wyprzedza drugiego w klasyfikacji Erlinga Haalanda o aż 11 trafień, który w sobotę dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Norwega z kolei jeszcze w sobotę może wyprzedzić Andre Silva - jego Eintracht Frankfurt o 18:30 zagra z Bayerem Leverkusen.

Gol Lewandowskiego w ostatniej minucie meczu, ale Bayern sensacyjnie przegrałGol Lewandowskiego w ostatniej minucie meczu, ale Bayern sensacyjnie przegrał