Rywal zaskoczył Neuera. "Takiego błędu w jego wykonaniu dawno nie widzieliśmy" [WIDEO]

Jeden z najlepszych bramkarzy świata Manuel Neuer popełnił fatalny błąd w wyjazdowym meczu z FSV Mainz 05 i Bayern Monachium przegrał 1:2. Jedynego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Była trzecia minuta meczu. David Alaba wybił głową dośrodkowanie rywali wprost pod nogi Jonathana Burkardta. 20-letni napastnik uderzył mocno z woleja z 18 metrów i zupełnie zaskoczył Neuera. Bramkarz Bayernu Monachium nie spodziewał się takiego strzału, chciał łapać piłkę w ręce, niefortunnie odbił piłkę i ta wpadła do bramki.

Takiego błędu Neuera dawno nie było

- To był błąd Manuela Neuera. Takie odnosimy wrażenie. Takiego błędu w jego wykonaniu dawno nie widzieliśmy. Zazwyczaj w pierwszych minutach meczu Neuer ratował Bayern, potrafił bronić bardzo groźne sytuacje, a tutaj został pokonany - przyznali komentatorzy Eleven Sports.

Co ciekawe, dla Burkardta był to drugi gol w tym sezonie. Pierwszego strzelił również w meczu z Bayernem, przegranym przez jego zespół aż 2:5.

W 37. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Szwedz Robin Quaison po podaniu Philipa Mwene. Gościom, wśród których w wyjściowej jedenastce wyszedł powracający po kontuzji Robert Lewandowski, nie udało się zdobyć gola w tej części. W drugiej połowie Bayern nie był w stanie odrobić strat. Jedynego gola w piątej minucie doliczonego czasu gry strzelił Robert Lewandowski.

Relację na żywo z tego spotkania można było śledzić tutaj.