Rozpaczliwy apel syna dyrektora Bayernu po lawinie hejtu. "Zostawcie siostry i matkę"

Nick Salihamidzić - syn dyrektora sportowego Bayernu Monachium - stanął w obronie rodziny, na którą spadła fala hejtu w mediach społecznościowych po konflikcie jego ojca z Hansim Flickiem.

W sobotę po wygranym meczu z VfL Wolfsburg trener Bayernu Monachium - Hansi Flick - poinformował, że odejdzie ze stanowiska po zakończeniu obecnego sezonu. - Chcę rozwiązać kontrakt tego lata. Zależało mi na tym, by zespół dowiedział się o tym ode mnie. Poinformowałem szefostwo klubu po porażce z PSG w Lidze Mistrzów - powiedział Flick w rozmowie z telewizją Sky.

Zobacz wideo Walka o władzę w Bayernie Monachium. "Kotłuje się. Tworzy się nowy ład"

Chociaż w ciągu ostatniego roku niemiecki szkoleniowiec wygrał z zespołem wszystko, co było do wygrania, to zdecydował się odejść z klubu z uwagi na konflikt z Hasanem Salihamidziciem. Były piłkarz Bayernu, a dziś jego dyrektor sportowy, miał odsunąć Flicka od kwestii transferów do zespołu, nie spełniając życzeń i oczekiwań niemieckiego szkoleniowca.

Syn broni Salihamidzicia

Decyzja Flicka poruszyła kibiców Bayernu, którzy są oburzeni, że władze klubu nie poparły mocniej utytułowanego trenera. Fani nie są też zadowoleni z postawy Salihamidzicia, którego dymisji się domagają. Komentarze pod jego adresem zaszły jednak za daleko.

Bayern Monachium pomoże Lewandowskiemu zdobyć rekord! Ale nie od razuBayern Monachium pomoże Lewandowskiemu zdobyć rekord! Ale nie od razu

Sprawę w mediach społecznościowych poruszył syn Salihamidzicia - Nick - który jest zawodnikiem młodzieżowej drużyny Bayernu. "Nie mam problemu, jeśli atakujecie mojego ojca lub mnie z powodu kłamstw przekazywanych przez media, lub innych ludzi. Poradzę sobie z tym, on też. Zostawcie jednak w spokoju moje siostry oraz matkę. To obrzydliwe zachowanie, obrzydliwi ludzie i fałszywi fani" - napisał.

Nick Salihamidzić broni ojcaNick Salihamidzić broni ojca Instagram.com/nicksalihamidzic/?hl=pl

I dodał: Wszyscy jesteśmy częścią Bayernu. Nie jesteśmy z nim tylko związani, jesteśmy jego kibicami i nigdzie się nie wybieramy. Zacznijcie traktować nas jak rodzinę i zaprzestańcie hejtu.

Nick Salihamidzić broni rodzinyNick Salihamidzić broni rodziny Instagram.com/nicksalihamidzic/?hl=pl

Flick pracę w Bayernie Monachium rozpoczął w listopadzie 2019 roku, zastępując zwolnionego Niko Kovaca. Chociaż początkowo Niemiec miał być tylko trenerem tymczasowym, to doskonałe wyniki sprawiły, że w kwietniu zeszłego roku podpisał kontrakt ważny do czerwca 2023 roku.

Więcej o: