Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szalona końcówka sezonu Krzysztofa Piątka i kolegów. Dwutygodniowy maraton

Z powodu epidemii koronawirusa cała drużyna Herthy Berlin przebywa od dwóch tygodni na kwarantannie. Zespół Krzysztofa Piątka będzie musiał w ekspresowym tempie nadrobić ligowe zaległości. Hertha rozegra pięć meczów w 15 dni.

W ubiegłym tygodniu władze DFL wysłały całą drużynę Herthy Berlin na kwarantannę po tym, jak wykryto trzy przypadki zakażenia koronawirusem wśród piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Izolacja potrwa do 28 kwietnia. W związku z tym odwołane zostały trzy mecze berlińskiego klubu, z Mainz (18 kwietnia), Freiburgiem (21 kwietnia) oraz w najbliższej kolejce z Schalke (24 kwietnia). 

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Hertha Berlin w ligowym maratonie. Pięć meczów w 15 dni 

Jako że zbliża się koniec sezonu, Hertha nie ma zbyt wiele możliwych terminów, aby nadrobić pauzę. W związku z tym zespół Piątka czeka szalona końcówka sezonu. Według zaktualizowanego terminarza berlińczycy zagrają pięć meczów zaledwie w 15 dni. Przerwa pomiędzy każdym z nich wynosić będzie zaledwie dwa dni. Pocieszeniem może być fakt, że trzy spotkania rozgrywane będą w Berlinie.

Fredi Bobić nowym dyrektorem sportowym w Hercie BerlinHertha Berlin zmienia dyrektora sportowego. Powrót do klubu Krzysztofa Piątka

Ligowy maraton rozpocznie się w poniedziałek 3 maja wyjazdowym meczem z Mainz, a zakończy się w sobotę 15 maja spotkaniem z FC Koeln. Pomiędzy nimi czekają ich jeszcze spotkania z Freiburgiem (6 maja), Arminią (9 maja) oraz Schalke (12 maja). Na koniec sezonu zagrają jeszcze z Hoffenheim w sobotę 22 maja. 

Terminarz Herthy:

  • 3 maja: Mainz - Hertha
  • 6 maja: Hertha - Freiburg
  • 9 maja: Hertha - Arminia
  • 12 maja: Schalke - Hertha
  • 15 maja: Hertha - FC Koeln
  • 22 maja: Hoffenheim - Hertha

Kumulacja meczów może okazać się sporym problemem dla Herthy, która walczy w tym sezonie o utrzymanie. Zespół Piątka zajmuje w tym momencie 16. miejsce (barażowe) z 26 punktami na koncie. Bezpośrednio za nim w tabeli jest FC Koeln, a na 15. miejscu z 30 punktami znajduje się Arminia Bielefeld (dwa mecze rozegrane więcej). Z oboma zespołami zespół Piątka zagra w czasie dwutygodniowego maratonu. 

Peter Gulacsi z partnerką na zdjęciu wspierającej akcję 'Rodzina To Rodzina' (po lewej) i Zsolt Petry, zwolniony trener bramkarzy Herthy Berlin"Jak Europa mogła się tak pogrążyć?". Za te wypowiedzi trener wyleciał z klubu

Krzysztof Piątek zagrał w tym sezonie we wszystkich 28 ligowych meczach Herthy. Strzelił w nich sześć goli i dwukrotnie asystował.