Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski i 36 klubów trafią na przymusową izolację. Taki plan ma Bundesliga

36 klubów 1. i 2. Bundesligi uda się na przymusową izolację przed dwiema ostatnimi kolejkami rozgrywek. Wszystko po to, by ligi zakończyły się w ustalonym wcześniej terminie.

Wprowadzenie izolacji w końcówce sezonu Bundesligi było planowane od co najmniej kilku tygodni, jednak sprawy nabrały tempa w ostatnich dniach w związku z dużą liczbą zakażeń w Herthcie Berlin. Zespół ze stolicy udał się na przymusową kwarantannę, przez co jego mecze z FSV Mainz (18 kwietnia), Freiburgiem (21 kwietnia) i Schalke (24 kwietnia) zostały przełożone.

Zobacz wideo Kicker wytknął błędy Hansiemu Flickowi. "Za bardzo obrósł w piórka"

W obawie o podobne sytuacje w pozostałych klubach spółka zarządzająca Bundesligą (DFL) zdecydowała o izolacji zespołów przed dwiema ostatnimi kolejkami rozgrywek, które odbędą się odpowiednio 15 i 22 maja. Wszystko po to, by mieć pewność, że liga zostanie zakończona we wcześniej ustalonym terminie.

Bundesliga na kwarantannie

Izolacja w klubowych ośrodkach treningowych ma zacząć się 12 maja. Wcześniej, bo już od 3 maja, piłkarze oraz członkowie sztabów szkoleniowych mają zminimalizować kontakt z osobami z zewnątrz, przebywając jedynie w ośrodkach, na stadionie oraz domach. Izolacja dotyczyć będzie nie tylko klubów 1., ale też 2. Bundesligi. Łącznie będzie to 36 zespołów.

Jan BednarekJan Bednarek chwalony przez Anglików. "Wyleczył swój zespół"

Po 30 kolejkach Bundesligi w tabeli prowadzi Bayern Monachium, który ma 71 punktów i o 10 punktów wyprzedza RB Lipsk. Kolejne w tabeli są VfL Wolfsburg (57 punktów), Eintracht Frankfurt (56 punktów) i Borussia Dortmund (52 punkty), które wciąż walczą o miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W ostatnich kolejkach rozstrzygnie się również, czy Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera. - Nie wiem, czy uda mi się go pobić. Mam nadzieję, że gdy wrócę na boisko, to od razu wrócę na swój poziom, będę grał jak najlepiej i od razu strzelał gole. Wciąż mam cztery mecze, by pobić rekord i muszę strzelić co najmniej sześć goli. Zobaczymy - powiedział Lewandowski, który do gry po przerwie spowodowanej kontuzją wróci w tę sobotę na mecz z Bayerem Leverkusen.

Z 1. Bundesligi spadło już Schalke. Po 26 punktów mają FC Koeln oraz Hertha Berlin, która rozegrała jednak o dwa mecze mniej. Przed spadkiem bronią się też Arminia Bielefeld, Werder Brema (po 30 punktów) oraz FSV Mainz (31 punktów).