Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Astronomiczne zarobki Alaby w nowym klubie. "Bild" ujawnia. "Szaleństwo"

Według niemieckiego dziennikarza Maxa Bielefelda ze "Sky Sports" David Alaba uzgodnił warunki kontraktu z Realem Madryt. Dziennik "Bild" z kolei poinformował, na jakie wynagrodzenie Austriak będzie mógł liczyć w nowym zespole. Kwota za podpis pod kontraktem jest kosmiczna.

Kontrakt Davida Alaby z Bayernem Monachium wygasa 30 czerwca. Oznacza to, że od 1 lipca Austriak formalnie będzie mógł zmienić pracodawcę na zasadzie wolnego transferu. Wiele wskazuje na to, że znana jest już jego przyszłość.

Były piłkarz Bayernu rozprawia się z nową Ligą Mistrzów. Były piłkarz Bayernu rozprawia się z nową Ligą Mistrzów. "G***o do potęgi!"

Astronomiczne zarobki Davida Alaby w Madrycie

Z informacji przekazywanych przez dziennikarza Sky Sports Maxa Bielefelda wynika, że ciągnąca się od kilku miesięcy saga transferowa z Davidem Alabą w roli głównej właśnie się zakończyła. Austriakowi z końcem czerwca wygasa kontrakt z obecnym klubem i od 1 lipca zostanie wolnym agentem. Obrońca Bayernu Monachium uzgodnił warunki kontraktu z Realem Madryt. Umowa ma obowiązywać do 2026 roku. Nie jest jeszcze podpisana, ale ma do tego dojść w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dziennik "Bild" przekazał, że Alaba w stolicy Hiszpanii będzie otrzymywał 12 milionów euro netto za sezon. To jednak nie wszystko. Za samo złożenie podpisu pod kontraktem z Realem Austriak ma otrzymać około 20-30 milionów euro. Niemiecki dziennik podsumował te informacje zwrotem "szaleństwo".

Zobacz wideo Atletico pozostaje faworytem LaLiga? "To jest największy problem Barcelony"

"Bild" uszczypliwie w stronę Florentino Pereza

W tekście podsumowującym ustalenia Alaby z Realem Madryt, niemiecki dziennik pokusił się o uszczypliwy komentarz w stronę prezydenta klubu. "Florentino Perez właśnie stwierdził, że wszystkie kluby bez Superligi zginą do 2024. Real ma przynajmniej 600 mln euro zadłużenia. Jak więc może pozwolić sobie na Alabę?" - ironicznie pisze "Bild".

Flirtowali z Superligą, ale ostatecznie są największymi zwycięzcami jej upadkuFlirtowali z Superligą, ale ostatecznie są największymi zwycięzcami jej upadku

David Alaba występuje w pierwszym zespole Bayernu Monachium nieprzerwanie od 2011 roku. Od tego czasu 28-latek rozegrał dla zespołu z Bawarii 427 meczów, w których strzelił 33 gole i zanotował 53 asysty. Zdobył w tym okresie ponadto aż 26 trofeów.