Gwiazda Bayernu wskazała idealne miejsce dla Hansiego Flicka. "Mam nadzieję"

We wtorek Bayern Monachium wygrał 2:0 z Bayerem Leverkusen i zbliżył się do zdobycia dziewiątego tytułu z rzędu. - Mam nadzieję, że jeśli Hansi Flick odejdzie z Bayernu, to latem zostanie selekcjonerem reprezentacji Niemiec - zadeklarował po meczu Joshua Kimmich.

Przyszłość Hansiego Flicka wciąż pozostaje niejasna. W minionym tygodniu szkoleniowiec zapowiedział, że po sezonie odejdzie z Bayernu Monachium. Jego nowym miejscem pracy ma być reprezentacja Niemiec, którą po mistrzostwach Europy opuści Joachim Loew. Ostatnio pojawiły się jednak wątpliwości, czy Bayern nie będzie oczekiwać od DFB zapłaty za rozwiązanie kontraktu. 

Zobacz wideo Kicker wytknął błędy Hansiemu Flickowi. "Za bardzo obrósł w piórka"

Joshua Kimmich chce, aby Hansi Flick został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Po wtorkowym meczu na temat przyszłości szkoleniowca wypowiedział się piłkarz Bayernu Joshua Kimmich. –  Mam nadzieję, że jeśli Hansi Flick odejdzie z Bayernu, to latem zostanie selekcjonerem reprezentacji Niemiec – zadeklarował zawodnik w rozmowie ze Sky. Dodał również, że często toczyła się niepotrzebna dyskusja na ten temat, mimo że zespół grał skutecznie, więc takiej decyzji można było się spodziewać. 

W podobnym tonie wypowiadał się inny piłkarz monachijskiego klubu Leon Goretzka. – Oczywiście decyzja ta wszystkich nas na początku zasmuciła, ponieważ był to wyjątkowy okres, mieliśmy wspaniałego ducha. Musimy to zaakceptować, a życzenie Hansiego Flicka powinno zostać spełnione – powiedział pomocnik. 

John W. Henry, właściciel LiverpooluWłaściciel Liverpoolu wystosował odezwę do kibiców po upadku Superligi

Bayern Monachium mistrzem Niemiec już w sobotę? 

Bayern Monachium jest coraz bliżej dziewiątego tytułu mistrzowskiego z rzędu. W tym momencie zespół Flicka ma 10 punktów przewagi nad drugim RB Lipsk. W meczu 31. kolejki Bayern zmierzy się w sobotę z FSV Mainz na wyjeździe. Aby zapewnić sobie obronę mistrzostwa już w najbliższych weekend, monachijczycy muszą wygrać z 14. drużyną tabeli bądź liczyć na potknięcie zespołu z Lipska. W tym spotkaniu po raz pierwszy po blisko miesięcznej przerwie zagra Robert Lewandowski.

Mecz Bundesligi Bayern Monachium - VfB Stuttgart, 20.03.2021To już pewne: Robert Lewandowski wraca do gry! "Muszę strzelić co najmniej sześć goli"

Więcej o: