Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rummenigge podgrzał plotki ws. nowego trenera Bayernu. To byłby absolutny hit

Jürgen Klopp zostanie trenerem Bayernu? To nie jest wykluczone, tym bardziej, że na giełdę nazwisk wciągnął go sam Karl-Heinz Rummenigge.

W ostatnich dniach futbol budził kolosalne emocje, przede wszystkim za sprawą Superligi. I choć ostatecznie projekt wydaje się zmierzać ku upadkowi, bo w rozgrywkach pozostały ledwie cztery z dwunastu klubów, to trudno wyobrazić sobie, byśmy ot tak wrócili do "starego" porządku świata futbolu. To zapowiada kolejne zmiany, ale niektórzy, jak Karl-Heinz Rummenigge, upatrują w tym szansy.

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

Bayern Monachium sprzeciwił się Superlidze i dziś triumfuje

Prezes Bayernu był jednym z głównych antyfanów Superligi. Od początku zdystansował się od projektu i deklarował, że nie ma szans, by Bayern wziął w niej udział. Dziś triumfuje nie tylko dlatego, że projekt się wali, ale też dlatego, że nie wiemy jak wyglądać będą relacje klubów z zawodnikami czy trenerami, którzy otwarcie sprzeciwili się dołączeniu do Superligi

Jürgen Klopp zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium?

Jürgen Klopp ewidentnie sprzeciwił się drodze, na której był klub – przypomniał Rummenigge, odnosząc się do krytycznego wywiadu trenera sprzed meczu z Leeds (1:1). Jak podkreślają niemieckie media, prezes Bayernu sprawił, że nazwisko trenera Liverpoolu znalazło się na giełdzie nazwisk potencjalnych następców Hansiego Flicka. Poszukiwania nowego szkoleniowca na razie idą powoli. – Jeszcze nie podjęliśmy w tej sprawie żadnej decyzji. Najpierw musimy zdobyć mistrzostwo, potem będziemy się nad tym zastanawiać – stwierdził szef lidera Bundesligi.

Media: Superliga zawieszona! Połowa klubów oficjalnie odchodziMedia: Superliga zawieszona! Połowa klubów oficjalnie odchodzi

Nazwisko Kloppa od dłuższego czasu przejawia się w spekulacjach ws. objęcia Bayernu, nawet mimo tego, że ma on kontrakt z Liverpoolem aż do 2024 roku. Z drugiej strony, Flick ma umowę z monachijczykami aż do czerwca 2023 roku, jednak pragnie opuścić klub w związku z nieporozumieniami z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidziciem.