Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Gumny opisał swoje początki w Bundeslidze. "Tu biegają maszyny"

- Pod względem motorycznym i fizycznym Bundesliga to zupełnie inny świat - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Robert Gumny, który w zeszłym roku przeszedł z Lecha Poznań do Augsburga.

Robert Gumny we wrześniu zeszłego roku dołączył do grona piłkarzy Lecha Poznań, którzy wyjechali za granicę. Polski obrońca opuścił Ekstraklasę, aby grać w Bundeslidze w barwach Augsburga. Początki nie były łatwe, ale Polak w tym sezonie rozegrał już 21 meczów dla niemieckiego klubu.

Zobacz wideo Robert Gumny zawinił przy obu golach? Rafał Gikiewicz bez szans [ELEVEN SPORTS]

Przeskok między Ekstraklasą a Bundesligą zaskoczył Gumnego. "Tu biegają maszyny"

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" piłkarz podzielił się swoimi wrażeniami z pierwszych miesięcy a mocniejszej lidze. Obrońca potwierdził, że intensywność jest bardzo wysoka i nie spodziewał się tak dużego przeskoku.

 polska - sloweniaVital Heynen komentuje zwolnienie z Perugii. "Byłem zaskoczony, że wciąż jestem trenerem"

- W Niemczech po boisku biegają maszyny. Grając w ekstraklasie mogłem puścić sobie piłkę i wiedziałem, że nikt mnie nie dogoni, a tu jest inaczej. Jednak powoli będą się taką maszyną stawał – powiedział 22-letni piłkarz. W dalszej części rozmowy dodał, że także pod względem umiejętności zwodnicy z Ekstraklasy są daleko w tyle za piłkarzami występującymi w Bundeslidze.

- Różnica jakości piłkarzy jest niewyobrażalna. Nie myślałem, że będą aż pod tak dużym wrażeniem indywidualnych umiejętności zawodników. Jak się mówi przy porównywaniu zawodników, że jeden jest na innej półce, tak w przypadku piłkarzy z Bundesligi a ekstraklasy to nie tylko inna półka, ale też inna szafa – wyjaśnia Gumny.

Rosyjski trener w pomeczowym wywiadzie mówił, że chce zastrzelić arbitraSkandaliczna wypowiedź trenera. "Jeśli postawisz Hitlera, Napoleona i sędziego..." [WIDEO]

Augsburg aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli Bundesligi. W sobotę zmierzy się z walczącą o utrzymanie Arminią Bielefeld. W drużynie Augsburga gra też polski bramkarz, Rafał Gikiewicz.