Piątek z całą drużyną na kwarantannie! Pierwszy taki przypadek w Bundeslidze

Krzysztof Piątek wraz z całą drużyną Herthy Berlin został skierowany na kwarantannę. To pierwszy taki przypadek w Bundeslidze. Jest to efekt wykrycia czterech przypadków koronawirusa w zespole. Klub zwrócił się do władz ligi o przełożenie trzech najbliższych spotkań.

W czwartek, przed południem, niemiecki klub poinformował o wykryciu trzech przypadków zakażenia koronawirusem w drużynie. Pozytywne wyniki testów otrzymali trener Pal Dardai, asystent szkoleniowca Admir Hamzagic i napastnik Dodi Lukebakio. Wszyscy zostali odesłani do domu na izolację. Do domu odesłany został także kolejny asystent Andreas Neuendorf, który miał kontakt z zakażonymi. Żaden z nich nie ma objawów.

Zobacz wideo Co w tej sytuacji zrobił Piątek?! "Ależ miał okazję" [ELEVEN SPORTS]

Krzysztof Piątek i jego koledzy wysłani na kwarantannę. Dyrektor sportowy w roli trenera, klub chce przełożyć mecze

Reszta zespołu, w tym Krzysztof Piątek, została wysłana na 13-dniową kwarantannę. Wszyscy zostali wspólnie zakwaterowani, aby ograniczyć ryzyko kolejnych zakażeń. Miejsce kwarantanny mieli opuszczać wyłącznie na treningi i mecze. – Maksymalnie ograniczamy kontakty i codziennie wykonujemy testy PCR, aby jak najlepiej się chronić. Podejmiemy to wyzwanie jako drużyna i razem zrobimy wszystko, aby rozegrać najbliższe spotkania – powiedział, Arne Friedrich, dyrektor sportowy Herthy, który pod nieobecność trenera tymczasowo przejął zespół.

Jednak wieczorem klub poinformował o czwartym przypadku koronawirusa w zespole. Zakażony jest również pomocnik Herthy, Marvin Plattenhardt. On również nie ma objawów i został odesłany do domu. W związku z obawą, że przypadków koronawirusa w zespole Herthy może być więcej, klub wystosował prośbę do władz ligi o przełożenie trzech najbliższych spotkań z FSV Mainz, Freiburgiem i Schalke.

27.07.2012 LONDYN , TOMASZ WIKTOROWSKI (L) , URSZULA RADWANSKA (CL) , AGNIESZKA RADWANSKA (CP) I PIOTR RADWANSKI (P) NA TRENINGU PODCZAS IGRZYSK OLIPIMJSKICH W LONDYNIE . FOT. KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: LONDON 2012 LONDYN 2012 REPREZENTACJA TENIS WIMBLEDONAgnieszka Radwańska: Reakcje są przeróżne. Niektórzy nie mogą uwierzyć, że ja to ja [nieDawny Mistrz]

Hertha Berlin musi bronić się przed spadkiem z Bundesligi. Zajmuje obecnie 15. miejsce i ma tyle samo punktów, co Arminia Bielefeld, która jest na barażowym, 16. miejscu. Nad strefą spadkową zespół Krzysztofa Piątka ma trzy punkty przewagi.

Więcej o: