Alarm w Bayernie Monachium. Dramatyczna sytuacja przed meczem Bundesligi

Hansi Flick ma poważne kłopoty przed meczem z Unionem Berlin! Z piłkarzy wykluczonych z powodu kontuzji czy czerwonych kartek byłby w stanie złożyć drużynę zdolną do walki o tytuł mistrza Niemiec. Z tego powodu może być zmuszony do wystawienia eksperymentalnego składu.

Leon Goretzka i Niklas Suele w środowym meczu Ligi Mistrzów zostali zmienieni jeszcze przed przerwą. Ten pierwszy w 33. minucie, choć zmianę sygnalizował już kilka minut wcześniej (za Goretzkę wszedł wtedy Alphonso Davies), a drugi w 42. (Suele zmienił Jerome Boateng). - Obaj mają urazy mięśniowe, ale dopiero po badaniach będziemy wiedzieli, jak bardzo są poważne - mówił Hansi Flick po porażce z PSG (2:3).

To jednak jedynie początek kłopotów Hansiego Flicka przed sobotnim meczem z Unionem Berlin. Jeszcze przed meczem z PSG kontuzjowani byli Robert Lewandowski, Douglas Costa, Marc Roca i Corentin Tolisso. Z powodu koronawirusa wykluczony z gry jest także Serge Gnabry. Z kolei za czerwoną kartkę z meczu ze Stuttgartem pauzować musi Alphonso Davies.

Ogromne problemy Bayernu Monachium

To nadal nie koniec zmartwień trenera Bayernu Monachium. W piątek nie trenowali z zespołem Benjamin Pavard i Leroy Sane. Flick zdecydował, że obydwaj odbędą jedynie 15-minutowy rozruch biegowy. Lucas Hernandez ma bolesnego siniaka, przez co prawdopodobnie także nie zagra z Unionem, aby być w pełni gotowym na rewanżowe starcie z PSG.

Jak informuje "Bild", Hansi Flick może być zmuszony do wystawienia mocno eksperymentalnego składu. W pierwszej "11" zagrać z tego powodu mogą m.in. Bouna Sarr, Tanguy Nianzou czy Jamal Musiala. Początek sobotniego meczu zaplanowany jest na 15:30, relacja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.