Wielki konflikt w Bayernie. Dziennikarz "Spiegla" ujawnia nowe fakty. "Flick ma odejść"

Hansi Flick odejdzie z Bayernu Monachium? To więcej niż prawdopodobne! Raphael Honigstein, dziennikarz m.in. Spiegla, informuje, że niemiecki trener nie jest zadowolony ze współpracy z dyrektorem sportowym. Lothar Matthaeus dodaje z kolei, że po spotkaniu z PSG Flick może ogłosić, że odchodzi po sezonie.

Odkąd wiadomo, że Joachim Loew latem po mistrzostwach Europy pożegna się z posadą selekcjonera reprezentacji Niemiec, trwają poszukiwania jego następcy. Najczęściej wymienia się nazwisko Flicka, aktualnego trenera mistrzów Niemiec, a pytania o przyszłość trenera Bayernu padają niemal przy każdej okazji do władz klubu.

Zobacz wideo "Podejrzewam, że w Monachium pracują 24 godziny na dobę, żeby Lewandowski zagrał w rewanżu z PSG"

Borussia Dortmund znalazła następcę Haalanda? Dwóch kandydatówBorussia Dortmund znalazła następcę Haalanda? Dwóch kandydatów

Jak się okazuje, konflikt między Hansim Flickiem a Hasanem Salihamidziciem, dyrektorem sportowym Bayernu Monachium, miał już zajść już na tyle daleko, że Flick miał powiedzieć dość. Lothar Matthaeus, legenda klubu, przyznał już nawet, że po dwumeczu z PSG Flick spotka się z władzami Bayernu. Miałby wówczas oznajmić, że wraz z końcem sezonu odchodzi z klubu. To potwierdzałoby także informacje niemieckich mediów, które w ostatnich dniach coraz częściej piszą o końcu wielkiej epoki w Bayernie.

Hansi Flick może odejść z Bayernu Monachium po sezonie!

Według słów Raphaela Honigsteina, dziennikarza m.in. Spiegla, Flick na konferencji podkreślał, że skład miał wyższą jakość w ubiegłym sezonie. To oznaczałoby wbicie szpilki w kierunku Salihamidzicia, odpowiedzialnego za transfery i budowę składu. Flick z kolei wielokrotnie nawoływał, że chciałby mieć istotny głos w procesie budowania drużyny. Miał jednak za każdym razem otrzymywać informację, że to zadanie dyrektora sportowego, przez co obydwaj popadli w konflikt.

Robert LewandowskiRobert Lewandowski wskazał, kto może go zastąpić. "To ekscytujące"

Kolejną kością niezgody miała być osoba Jerome'a Boatenga. W środę - przed meczem Bayernu z PSG (2:3) - Salihamidzić powiedział w Sky, że kontrakt z 32-letnim stoperem nie zostanie przedłużony. To zaskoczyło wszystkich. Tym bardziej że Flick wcześniej sam był pytany o przyszłość Boatenga i liczył na to, że sprawy potoczą się inaczej, czyli że obrońca podpisze nową umowę.

Więcej o: