Jest nadzieja! Najnowsze informacje o zdrowiu Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski być może będzie gotowy do gry w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain - informuje "Kicker". Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia, co oznacza, że pauza napastnika byłaby krótsza o dwa tygodnie względem przewidywań.

W meczu eliminacji mistrzostw świata z Andorą Robert Lewandowski naciągnął więzadła poboczne w prawym kolanie. PZPN poinformował, że Lewandowski będzie kontuzjowany maksymalnie przez 10 dni, ale według oficjalnej diagnozy uraz ma go wyłączyć z gry na około cztery tygodnie.

Zobacz wideo Kontuzja Lewandowskiego. Jak duży problem ma Bayern?

Tak długa kontuzja Lewandowskiego to poważne utrudnienie dla Bayernu Monachium, przed którym kluczowe mecze w Lidzie Mistrzów oraz Bundeslidze. Wiele stracić może także sam Lewandowski walczący o pobicie rekordu 40 goli strzelonych przez Gerda Müllera w jednym sezonie Bundesligi.

Lewandowski może wrócić znacznie szybciej. Celem rewanż z PSG w Lidze Mistrzów 

Powrót Lewandowskiego do gry jest możliwy znacznie wcześniej. Napastnik Bayernu chce wrócić już za dwa tygodnie na rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 kwietnia - informuje "Kicker"

"Biorąc pod uwagę wytrwałość oraz profesjonalizm Polaka wcześniejszy powrót nie byłby cudem" - pisze niemiecki dziennik. Analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku powrotu Joshuy Kimmicha na boisko pod koniec jesieni ubiegłego roku. Ostateczna decyzja o powrocie Lewandowskiego będzie zależeć do lekarza klubowego Bayernu oraz trenera Hansiego Flicka

Lewandowski być może na boisku już za dwa tygodnie. Jakie mecze przepadną mu w przypadku dłuższej pauzy?

Jeśli Lewandowski wróciłby do gry po dwóch tygodniach, straciłby jedynie trzy spotkania: domowe starcie z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów oraz mecze z RB Lipskiem oraz Unionem Berlin w Bundeslidze. W przypadku miesięcznej pauzy, liczba opuszczonych meczów wydłużyłaby się o rewanż z Francuzami oraz trzy kolejne mecze ligowe: z VfL Wolfsburg (17 kwietnia), Bayerem Leverkusen (20 kwietnia) oraz FSV Mainz (24 kwietnia).

Więcej o: