Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Roy Makaay o Robercie Lewandowskim: To nieprawdopodobne

Dla mnie, w ostatnich latach Robert Lewandowski był najlepszym środkowym napastnikiem. I dalej nim jest - zachwyca się Roy Makaay, legendarny snajper Bayernu Monachium.

Do momentu kontuzji z meczu z Andorą (3:0) Robert Lewandowski grał sezon życia. Polak był o włos od pobicia rekordu Gerda Muellera. – Teraz wyzwanie stało się znacznie trudniejsze – zauważa Roy Makaay, legendarny snajper Bayernu, w rozmowie z Goal.com. Polak będzie miał trzy lub cztery spotkania na strzelenie przynajmniej sześciu goli. – Na świecie jest niewielu ludzi, którzy mogą to zrobić. Lewandowski jest jednym z nich, ale trochę przygasł, gdy usłyszał diagnozę – powiedział Sport.pl Christian Falk, znany dziennikarz "Sport BILD-a".

Zobacz wideo Lewandowskiego kopią zawsze. "Chyba nie powinien grać w żadnym meczu"

Roy Makaay żałuje, że nigdy nie mógł zagrać z Robertem Lewandowskim

– Absencja Lewandowskiego to spory problem dla Bayernu. Zastąpienie go nie będzie łatwe i plan taktyczny trzeba będzie dostosowywać do rywala, pamiętając na przykład, że Serge Gnabry jest szybszy niż Eric Maxim Choupo-Moting – twierdzi Makaay, który nie ukrywa jednak, że Polaka nie będzie dało się zastąpić.

Lewandowski na pewno opuści te mecze. Bardzo długa lista! Rekordy mocno zagrożoneLewandowski na pewno opuści te mecze. Bardzo długa lista! Rekordy mocno zagrożone

– Dla mnie, w ostatnich latach Robert był najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. I dalej nim jest. To nieprawdopodobne, co on robi w polu karnym i poza nim – zachwyca się Holender. Dziś 45-letni Makaay twierdzi, że żałuje, iż nie miał możliwości gry z Lewandowskim, z którym "stworzyłby z zabójczy duet". Napastnik dodaje też, że decyzję o transferze Erlinga Haalanda pozostawia dyrektorom Bayernu, jednocześnie zaznaczając: – Lewandowski nigdzie się nie wybiera, a ma przed sobą jeszcze kilka lat gry na najwyższym poziomie.

Lewandowski z nową umową w Bayernie? Prezes nie pozostawia wątpliwościLewandowski z nową umową w Bayernie? Prezes nie pozostawia wątpliwości

Roy Makaay: Bayern Monachium jest jak jedna, wielka rodzina

W rozmowie z Goal.com Makaay, który zajmuje się m.in. browarnictwem, przyznał, że za czasów gry w Bayernie regularnie pił z kolegami w autobusie "pszeniczne piwko lub dwa". Makaay ujawnił, że finalizacja transferu do Monachium przeciągała się ze względu na trudne negocjacje z Deportivo, w barwach którego grał Juan Carlos Valeron - najlepszy piłkarz, z jakim Roy kiedykolwiek grał. – Bayern jest jak wielka rodzina – przekonuje 45-latek, przypominając, że Uli Hoeness organizował specjalne obiady, na które piłkarze przychodzili z rodzinami i integrowali się z kolegami z zespołu.