Przełom u Roberta Gumnego? Ważne słowa trenera Augsburga

- W przeszłości Robert Gumny grywał w kratkę, często był po prostu słaby. Teraz dał sygnał w walce o regularne występy - mówi trener Augsburga Heiko Herrlich w rozmowie z "Kickerem".

Robert Gumny wystąpił w pierwszym składzie w ostatnich dwóch meczach Bundesligi – z Borussią Moenchengladbach (3:1) i Freiburgiem (0:2) na pozycji lewego obrońcy. W miniony piątek Augsburg zagrał w meczu towarzyskim z Heidenheim (3:1) i Gumny zebrał dobre recenzje, występując na prawej obronie. Pod wrażeniem ostatnich występów reprezentanta Polski jest trener Augsburga Heiko Herrlich.

Zobacz wideo Robert Gumny zawinił przy obu golach? Rafał Gikiewicz bez szans [ELEVEN SPORTS]

Trener Augsburga chwali Gumnego. "Dał sygnał w walce o skład"

 – Wcześniej Robert grywał w kratkę, pokazywał jakość, ale bywał po prostu słaby. Po ostatnich meczach trzeba oceniać go pozytywnie, grał na nie swojej pozycji i dobrze sobie poradził. Z Freiburgiem grał dobrze przez 60 minut, z tyłu czasem brakowało mu tchu – powiedział Herrlich.

Robert Gumny dołączył do Augsburga we wrześniu 2020 r. Klub z Bundesligi zapłacił za niego Lechowi Poznań 2 mln euro. Wówczas wydawało się, że wywalczy miejsce w pierwszym składzie. Na prawej stronie defensywy lepiej od niego radzi sobie jednak Raphael Framberger. Ze względu na problemy zdrowotne Iago (operacja stawu skokowego) i Madsa Pedersena (uraz przywodziciela) Gumny otrzymał szansę na pozycji lewego obrońcy.

Robert Gumny zagrał w 19 spotkaniach tego sezonu we wszystkich rozgrywkach. Łącznie na niemieckich boiskach spędził niemal 900 minut.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.