Kibice wracają na stadiony. Pierwszy test już na początku kwietnia. "Ważny krok"

Union Berlin planuje wpuścić część kibiców na trybuny już na derby z Herthą. Przed meczem fani zostaną przebadani na obecność koronawirusa. Podobny plan ma inny klub Bundesligi RB Lipsk.

Środowisko piłkarskie coraz głośniej dopomina się o możliwość powrotu kibiców na trybuny. - Dlaczego osoby zaszczepione i osoby z negatywnymi wynikami szybkich testów nie powinny chodzić na stadiony? - zastanawiał się kilka dni temu dyrektor operacyjny RB Lipsk Urlich Wolter. Zenit Sankt Petersburg z kolei ruszył z nietypową akcją szczepienia każdego kibica, który pojawi się na meczu domowym. I to w cenie biletu. "Szczepionka Sputnik V będzie dostępna dla wszystkich kibiców powyżej 18. roku życia chcących obejrzeć mecz" - poinformowali Rosjanie. Własny projekt tworzą także Niemcy.

Zobacz wideo Sukcesy sportowe Lewandowskiego, a zmiany biznesowe. Po Nike - kontrakt z 4F [Studio Biznes]

Niemcy pracują nad przywróceniem kibiców na stadiony. Pierwszy test już na początku kwietnia

Zdaniem "Bilda" pierwszy test związany ze zaproszeniem kibiców na trybuny zostanie przeprowadzony na początku kwietnia w trakcie derbów Berlina, gdy w 27. kolejce Bundesligi Union zmierzy się z Herthą. Plan zakłada wprowadzenie ponad tysiąca kibiców. Wszyscy zostaną przebadani na obecność koronawirusa

- To mały, ale ważny krok. PoAlte Foersterei [stadion w Berlinie] kolejne lokalizacje, na których odbędą się testy, to hale sportowe w Berlinie - Max-Schmeling-Halle oraz Mercedes-Benz Arena. Stadion Olimpijski nie został wybrany - informuje rzecznik prasowy Unionu Christian Arbeit. 

Nie podano jednak ilu dokładnie kibiców wejdzie na stadion, a co za tym idzie - ilu zostanie przebadanych. Decyzję podejmą władze w Berlinie. Przedstawiony przed kilkoma dniami pomysł klubu RB Lipsk zakładał obecność od jednego do dwóch tysięcy osób.

Union jest zdecydowany na przeprowadzenie tego planu w najbliższym możliwym terminie. - Jeżeli nie podczas derbów, to w trakcie innego meczu. Chodzi o przeprowadzenie potrzebnych testów, a nie o zwykłe operacje w czasie spotkań - dodał rzecznik Unionu. 

Mecz Unionu z Herthą zaplanowany jest na 4 kwietnia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA