Trener obraził kobiety, będzie musiał je trenować. Nietypowa kara w Niemczech

Trener rezerw Borussii Moenchengladbach, Heiko Vogel, podczas jednego z ligowych spotkań obraził dwie asystentki głównego sędziego. Jak podał "Reviersport", szkoleniowiec w ramach kary nałożonej przez niemiecką federację musi zapłacić 1500 euro grzywny, został zawieszony na dwa mecze swojej drużyny, ale nakazano mu także coś nietypowego - musi poprowadzić sześć treningów kobiecego zespołu Borussii.

Vogel podczas meczu przeciwko Bergisch Gladbach skrytykował pracę asystentek sędziego Marcela Benkhoffa -  Vanessy Arlt i Nadine Westerhoff. Według raportu złożonego do niemieckiej federacji trener miał się zachowywać niesportowo. To, jakie komentarze mógł wygłaszać na temat pracy Arlt i Westerhoff, wskazuje kara, którą nałożyła na niego federacja. 

Zobacz wideo Lewandowski zmieniał buty w trakcie meczu, kibice Legii domagali się powrotu na stadiony, a Radwańska przegrała w Kazaniu #PoWeekendzie

Vogel obrażał asystentki sędziego podczas meczu i musi poprowadzić treningi klubowej drużyny kobiet

Musiał nie tylko zapłacić 1500 euro grzywny, a także pauzować w dwóch meczach rezerw Borussii w Regionallidze. Federacja wskazała, że do końca czerwca tego roku Vogel musi też poprowadzić sześć sesji treningowych kobiecej drużyny.

Takie kary to nie nowość w Niemczech. Demirbay mówił, że w piłce nie ma miejsca dla kobiet, a potem sędziował piłkarkom mecz

To sugerowałoby, że Vogel nie tylko krytykował pracę asystentek sędziego Benkhoffa, ale także mógł zrobić coś podobnego, jak Kemray Demirbay w 2015 roku. Jak przypomina dziennik "Die Welt" obecny piłkarz Bayeru Leverkusen, a wówczas zawodnik Fortuny Düsseldorf kłócił się z sędziującą spotkanie z FSV Frankurt Bibianą Steinhaus. Miał powiedzieć, że dla kobiet nie ma miejsca w piłce nożnej. Został za to ukarany nakazem sędziowania meczu lokalnej ligi kobiecej.

Nie poinformowano jeszcze, kiedy Vogel poprowadzi sesje treningowe, które nakazała mu federacja. Na razie pauzował już w meczach z rezerwami Schalke i Sportfreunde Lotte, co oznacza, że wróci na ławkę trenerską podczas meczu z RW Essen. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.