Lewandowski pokazał, jakim jest gigantem! Hat-trick! Odwrócił losy meczu! I zdobył gola w 90. minucie! [WIDEO]

Co to był za szalony mecz! Bayern Monachium w efektownym stylu wygrał Der Klassikera 4:2. Dla Borussii Dortmund trafiał Erling Haaland, a dla Bayernu trzy gole strzelił Robert Lewandowski. Bramkę zdobył też niezawodny Leon Goretzka.

Borussia Dortmund nieoczekiwanie prowadziła już 2:0. Oba gole dla BVB strzelił Erling Haaland. Dla Norwega były to trafienia numer 18. i 19. w tym sezonie Bundesligi.

W 26. minucie mistrz zaczął ścigać ucznia. Robert Lewandowski skutecznie wykończył mocną wrzutkę Leroya Sane'ego.

Tuż przed przerwą Mahmoud Dahoud sfaulował Kingsleya Comana w polu karnym, a arbiter po sprawdzeniu powtórki na monitorze podyktował karnego, którego - w swoim stylu - wykorzystał Polak.

W drugiej połowie było znacznie mniej klarownych sytuacji. Bayern zepchnął Borussię do głębokiej defensywy, a ona dzielnie się broniła i rzadko atakowała. Także dlatego, że już w 60. minucie z powodu kontuzji murawę opuścił Haaland. Nie można też zapominać o urazie Jadona Sancho, którego nawet nie było na ławce rezerwowych.

BVB skapitulowało dopiero w 88. minucie, gdy Leon Goretzka popisał się precyzyjnym strzałem z woleja z 18. metra. Minęło kilkadziesiąt sekund, a na 4:2 strzelił Lewandowski, tym samym kompletując hat-tricka w 90 minucie.

Rekord w zasięgu

RL9 ma na swoim koncie już 31 goli w lidze. Do historycznego rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/72 traci zaledwie dziewięć bramek. Do końca rozgrywek pozostało 10 kolejek.

Dzięki wygranej Bayern wyprzedził RB Lipsk o dwa punkty i jest liderem Bundesligi. Borussia Dortmund zajmuje szóste miejsce, które gwarantuje grę w eliminacjach Ligi Europy.