Lewandowski pokazał, jakim jest gigantem! Hat-trick! Odwrócił losy meczu! I zdobył gola w 90. minucie! [WIDEO]

Co to był za szalony mecz! Bayern Monachium w efektownym stylu wygrał Der Klassikera 4:2. Dla Borussii Dortmund trafiał Erling Haaland, a dla Bayernu trzy gole strzelił Robert Lewandowski. Bramkę zdobył też niezawodny Leon Goretzka.

Borussia Dortmund nieoczekiwanie prowadziła już 2:0. Oba gole dla BVB strzelił Erling Haaland. Dla Norwega były to trafienia numer 18. i 19. w tym sezonie Bundesligi.

PiątekGol Krzysztofa Piątka! Gikiewicz dobrze bronił, ale nie dał rady zatrzymać rodaka! [WIDEO]

W 26. minucie mistrz zaczął ścigać ucznia. Robert Lewandowski skutecznie wykończył mocną wrzutkę Leroya Sane'ego.

Tuż przed przerwą Mahmoud Dahoud sfaulował Kingsleya Comana w polu karnym, a arbiter po sprawdzeniu powtórki na monitorze podyktował karnego, którego - w swoim stylu - wykorzystał Polak.

W drugiej połowie było znacznie mniej klarownych sytuacji. Bayern zepchnął Borussię do głębokiej defensywy, a ona dzielnie się broniła i rzadko atakowała. Także dlatego, że już w 60. minucie z powodu kontuzji murawę opuścił Haaland. Nie można też zapominać o urazie Jadona Sancho, którego nawet nie było na ławce rezerwowych.

BVB skapitulowało dopiero w 88. minucie, gdy Leon Goretzka popisał się precyzyjnym strzałem z woleja z 18. metra. Minęło kilkadziesiąt sekund, a na 4:2 strzelił Lewandowski, tym samym kompletując hat-tricka w 90 minucie.

Rekord w zasięgu

RL9 ma na swoim koncie już 31 goli w lidze. Do historycznego rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/72 traci zaledwie dziewięć bramek. Do końca rozgrywek pozostało 10 kolejek.

Bayern's Jamal Musiala runs with the ball during the Club World Cup final soccer match between FC Bayern Munich and Tigres at the Education City stadium in Al Rayyan, Qatar, Thursday, Feb. 11, 2021. (AP Photo) Licencja do 20210224 // oraz Jamal Musiala podczas podpisywania kontraktu z Bayernem MonachiumBayern Monachium zatrzymał swój diament! Nowy kontrakt podpisany

Dzięki wygranej Bayern wyprzedził RB Lipsk o dwa punkty i jest liderem Bundesligi. Borussia Dortmund zajmuje szóste miejsce, które gwarantuje grę w eliminacjach Ligi Europy.