Bayern Monachium zatrzymał swój diament! Nowy kontrakt podpisany

Jamal Musiala przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium do końca czerwca 2026 roku! - Teraz wszyscy musimy zadbać o to, by Jamal nadal był otaczany opieką i stawiał czoła wyzwaniom - powiedział dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić.

Jamal Musiala podpisał swój pierwszy w karierze długoterminowy kontrakt. 18-letni zawodnik Bayernu Monachium jest obecnie najmłodszym niemieckim piłkarzem, który strzelił gola w Lidze Mistrzów, a według "Kickera" niedługo zadebiutuje także w reprezentacji swojego kraju. - Już teraz myślę, że w marcu również powołamy go do naszego składu, zwłaszcza że skład musi być większy ze względu na trzy najbliższe mecze międzynarodowe. Wtedy poznamy się lepiej - powiedział w lutym Joachim Loew, selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Zobacz wideo Król goli i król asyst, czyli Robert Lewandowski i Thomas Mueller

Bayern Monachium zatrzyma swój talent  w zespole! Jamal Musiala z pięcioletnim kotraktem

Jamal Musiala zadebiutował w pierwszym składzie Bayernu 20 czerwca 2020 roku w wygranym 3:1 meczu z SC Freiburg. Wtedy 17-letni zawodnik rozegrał dwie minuty. Na stałe do zespołu Hansiego Flicka dołączył od sezonu 2020/21 i już w pierwszym meczu z Hoffenheim wpisał się na listę strzelców. - Nasz główny skaut Marco Neppe wykonał tutaj bardzo ważną pracę. Teraz wszyscy musimy zadbać o to, by Jamal nadal był otaczany opieką i stawiał czoła wyzwaniom. Jestem pewien, że wraz z Bayernem czeka nas jeszcze wiele radości - dodał dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzić.

Robert Lewandowski i Cezary KucharskiLewandowski zeznawał, "że oni na pewno współdziałają". "Bild" i "Die Welt" musiały usunąć teksty

W sumie Musiala rozegrał w bieżącym sezonie 28 spotkań, w których strzelił cztery gole, z czego trzy w Bundeslidze. Do młodzieżowej drużny Bayernu trafił z Chelsea w 2019 roku. - Czuję się niesamowicie. Jest mi dobrze w klubie, dogaduję się z zespołem. Gram z najlepszymi piłkarzami na świecie i mogę się od nich uczyć każdego dnia. Swoimi wynikami chcę się odwdzięczyć za zaufanie. Chcę być coraz lepszy i zdobywać z Bayernem wiele tytułów - komentuje Jamal Musiala. 

Więcej o: