Polski skaut walczy o życie w szpitalu. W drodze na mecz doznał zawału serca

Rudolf Wojtowicz, były mistrz Polski i jednokrotny reprezentant kraju, walczy o życie. Skaut VfL Wolfsburg miał zawał serca.

Jak poinformował "Kicker", problemy zdrowotne u Rudolfa Wojtowicza miały pojawić się w trakcie powrotu z Lipska, gdzie RB grało z VfL Wolfsburg w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Skaut VfL Wolfsburg został odwieziony do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. 

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

"Bild" dodał, że Wojtowicz był reanimowany na miejscu przez 30 minut. Według informacji "Bildu" w przypadku Wojtowicza istnieje zagrożenie życia.

Wojtowicz walczy o życie

Informacje niemieckich dzienników potwierdził sam klub. "Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że nasz wieloletni skaut Rudolf Wójtowicz jest w śpiączce farmakologicznej. W drodze na mecz doznał zawału serca. Nasze myśli są z tobą, walcz Rudi!" - napisano na oficjalnym koncie VfL Wolfsburg na Twitterze.

W latach 1976-82 Wojtowicz grał w barwach Szombierek Bytom, z którymi w 1980 roku wywalczył mistrzostwo Polski. Po emigracji do RFN Wojtowicz grał w Bayerze Leverkusen oraz Fortunie Duesseldorf. W latach 1996-98 był on trenerem Fortuny.

Wojtowicz jest jednokrotnym reprezentantem Polski. Jedyny mecz w narodowych barwach 67-latek rozegrał 12 kwietnia 1978 roku przeciwko Irlandii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.