Lewandowski pobije historyczny rekord Muellera? "Bild" przeprowadził symulację

- Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera i w trwającym sezonie Bundesligi zdobędzie więcej niż 40 bramek - uważają dziennikarze "Bilda", którzy przeprowadzili symulację ostatnich 11 kolejek ligowych.

W ostatni weekend Bayern pokonał 5:1 FC Koeln w meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, dla którego były to 27. i 28. trafienie w tym sezonie. Jeszcze nikt w historii najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej nie miał tylu goli na tym etapie rozgrywek. Tym samym Polak zbliżył się do rekordu Gerda Muellera, który zdobył w jednym sezonie Bundesligi 40 bramek. 

Zobacz wideo Bayern - FC Koeln 5:1. Lewandowski na 3:1 [ELEVEN SPORTS]

"Bild": Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera!

Niemiecki dziennik "Bild" postanowił przeprowadzić symulację 11 ostatnich kolejek ligowych. Z obliczeń gazety wynika, że Lewandowski zdobędzie w nich aż 15 bramek. Dziennikarze przewidują, że przynajmniej w trzech kolejkach Polak popisze się hat-trickiem.

 • 24. kolejka: Bayern - Borussia Dortmund

W ostatnich ośmiu meczach ze swoim byłym klubem Lewandowski cztery razy strzelał po dwa gole i raz zdobył hat-tricka. W sumie przeciwko BVB zaliczył aż 17 trafień. "Bild" prognozuje w tym meczu dwa gole Polaka. Suma: 30.

 • 25. kolejka: Werder - Bayern 

Lewandowski w barwach Bayernu wbił Werderowi 13 goli w 12 meczach. "Bild" prognozuje jedno trafienie. Suma: 31.

 • 26. kolejka: Bayern - Stuttgart 

Dziennikarze sugerują, że Polakowi zawsze trudno się gra przeciwko Stuttgartowi, dlatego prognozują, że nie uda mu się w tym meczu zdobyć bramki. Suma: 31.

 • 27. kolejka: RB Lipsk - Bayern 

Również w Lipsku "Bild" prognozuje blokadę kapitana reprezentacji Polski. Suma: 31.

 • 28. kolejka: Bayern - Union Berlin 

W każdym z ostatnich trzech meczów przeciwko rywalom z Berlina Robert strzelał po jednym golu i tak ma być również tym razem. Suma: 32.

 • 29. kolejka: Wolfsburg - Bayern 

Wolfsburg to ulubiony rywal Lewandowskiego. To przeciwko tej drużynie Polak zaliczył słynne pięć goli w dziewięć minut. W sumie strzelił już im 23 bramki w 20 meczach. Tym razem również postrzela. "Bild" prognozuje hat-tricka. Suma: 35.

 • 30. kolejka: Bayern - Bayer

Kapitan reprezentacji Polski zdobył tylko jedną bramkę w ostatnich sześciu domowych meczach przeciwko Bayerowi. "Bild" prognozuje mecz bez trafienia. Suma: 35.

 • 31. kolejka: Mainz - Bayern 

Kolejny rywal, którego Robert nigdy nie oszczędza. W sumie strzelił Mainz 18 goli. Prognoza "Bilda" to hat-trick. Suma: 38.

 • 32. kolejka: Bayern - Borussia Moenchengladbach 

Kolejny z niewielu ciężkich rywali dla Lewandowskiego. Polak zdobywał bramki tylko w czterech z 17 ostatnich meczów przeciwko Borussii. "Bild" przewiduje brak trafienia również tym razem. Suma: 38.

 • 33. kolejka: Freiburg - Bayern 

Tym razem znowu lubiany rywal Lewandowskiego. Polak strzelał już sześciokrotnie dublet w meczach z Freiburgiem. Tym razem również skończy z dwoma trafieniami i wyrówna rekord Muellera. Suma: 40.

 • 34. kolejka: Bayern - Augsburg 

Kolejna z ulubionych "ofiar" Roberta. W sumie strzelił Augsburgowi już 20 goli. Przeciwko tej drużynie skompletował również swojego pierwszego hat-tricka w Bundeslidze w 2011 r. Prognoza "Bilda" to hat-trick i pobicie rekordu Gerda Muellera o trzy trafienia. Suma: 43.

– Pierwszy raz wierzę, że rekord Gerda jest do pobicia. Myślałem, że to nierealne, a teraz piłkarz, który się do tego zbliża, gra w mojej drużynie! – zachwyca się prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Lothar Matthaeus, legenda niemieckiej piłki, przekonuje: - Robertowi uda się pobić wynik Muellera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.