Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kataklizm w Schalke! Klub pożegnał czwartego trenera w tym sezonie

Porażka Schalke 04 w ostatniej kolejce Bundesligi z VfB Stuttgart (1:5) przechyliła czarę goryczy. Władze klubu podjęły decyzję o zwolnieniu trenera Christiana Grossa, jego asystenta oraz dyrektora sportowego.

Schalke 04 przeżywa jeden z najgorszych sezonów w historii. W ostatnich dniach niemiecki "Kicker" poinformował, że piłkarze zażądali zwolnienia swojego trenera i doszło do buntu przeciwko Christianowi Grossowi. Klub starał się wyjaśnić sprawę, zaprzeczając plotkom, w niedzielę natomiast opublikowano informację o rozwiązaniu współpracy z kierownictwem sportowym.

Zobacz wideo Bayern - FC Koeln 5:1. Lewandowski na 3:1 [ELEVEN SPORTS]

Schalke 04 przeprowadza gwałtowne zmiany w klubie! Zwolniono nawet trenera fitness

Według oficjalnego oświadczenia opublikowanego na stronie Schalke 04 wynika, że władze niemieckiego klubu zwolniły "trenera Christiana Grossa wraz z asystentem Rainerem Widmayerem. Saschę Riethera - pierwszego koordynatora zespołu i trenera fitness, Wernera Leutharda. W trakcie telekonferencji Rada Nadzorcza zdecydowała również, że Jochen Schneider - dyrektor sportowy opuści klub ze skutkiem natychmiastowym". 

Kubacki zostałby wicemistrzem świata! Tak wyglądają indywidualne wyniki konkursu MŚKubacki zostałby wicemistrzem świata! Tak wyglądają indywidualne wyniki konkursu MŚ

- Podjęte decyzje były konieczne po rozczarowujących występach z [Borussią] Dortmund i Stuttgartem. Nie ma co owijać w bawełnę: sytuacja sportowa jest jasna, dlatego przy każdej decyzji personalnej, która jeszcze musi zostać podjęta, nie możemy myśleć tylko o sezonie. Jednocześnie obowiązkiem zespołu jest teraz rozegranie ostatniej tercji obecnego sezonu w jak najbardziej udany sposób. Zawodnicy są to winni klubowi i kibicom - przyznaje dr. Jens Buchta, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Christian Gross po Davidzie Wagnerze, Manuelu Baumie i tymczasowym trenerze Huubie Stevensie, był czwartym szkoleniowcem prowadzącym Schalke 04 w bieżącym sezonie. 66-letni Szwajcar władzę nad zespołem objął pod koniec grudnia 2020 roku i poprowadził zespół w 11 spotkaniach. Bilans trenera to jedno zwycięstwo, dwa remisy i osiem porażek.  

Mecz Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin. Z lewej Erik ExpositoPierwsze zwycięstwo Śląska w tym roku! Wicelider ekstraklasy pokonany

Schalke 04 zajmuje ostatnie miejsce w Bundeslidze z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie. Do przedostatniego Mainz traci osiem punktów. Po 23 kolejkach niemiecki zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo i łącznie poniósł 16 porażek. Według "Kickera" Christian Gross jednak wielokrotnie podkreślał, że wierzy w utrzymanie w lidze.