Chaos w Schalke. Kolejny trener zwolniony. Już czwarty w tym sezonie

Po ostatniej porażce w Bundeslidze z VfB Stuttgart (1:5) Schalke zwolniło trenera Christiana Grossa. Pracę stracił też dyrektor sportowy klubu z Gelsenkirchen oraz trzej członkowie sztabu szkoleniowego. Na razie nie są znani ich następcy.

Schalke 04 wysoko przegrało z VfB Stuttgart (1:5) w 23. kolejce Bundesligi. Zespół z Gelsenkirchen zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami. Do pozycji gwarantującej mu utrzymanie traci dziewięć punktów. Po ostatniej porażce Schalke zwolniło czwartego trenera w sezonie 2020/2021.

Zobacz wideo Bayern - FC Koeln 5:1. Lewandowski na 3:1 [ELEVEN SPORTS]

Zmiany w Schalke 04. Pracę stracił trener oraz dyrektor sportowy

Porażka z VfB Stuttgart przelała czarę goryczy w drużynie z Zagłębia Ruhry. Schalke w tym sezonie ligowym nie wygrało już 16 spotkań. Już przed weekendem w niemieckich mediach pojawiały się informacje, jakoby piłkarze Schalke przyszli do kierownictwa klubu ze skargą na Christiana Grossa, o czym pisaliśmy na Sport.pl. Zawodnikom miały nie podobać się metody treningowe trenera oraz sposób, w jakim podchodzi do komunikacji z zespołem. Drużynę w rozmowach z zarządem reprezentował Sead Kolasinac, Klaas-Jan Huntelaar oraz Shkodran Mustafi.

Niemiecki "Bild" po spotkaniu Schalke z VfB Stuttgart poinformował, że zarząd klubu zwolnił trenera Grossa ze skutkiem natychmiastowym. Poza tym pracę stracił kierownik zespołu, Sascha Riether oraz dyrektor sportowy, Jochen Schneider. Oficjalne potwierdzenie tych informacji nadeszło w niedzielne popołudnie. Jak się okazało, pracę stracił także asystent Grossa Rainer Widmayer, a także trener przygotowania fizycznego Werner Leuthard. Obecnie nie wiadomo, kto zastąpi zwolnionych pracowników w drużynie z Gelsenkirchen i kto obejmie funkcję dyrektora sportowego.

Tym samym kierownictwo Schalke zwolniło czwartego trenera w tym sezonie Bundesligi. Rozgrywki 2020/2021 na ławce klubu z Gelsenkirchen rozpoczynał David Wagner, a przed Grossem na stanowisku trenera pracował Manuel Baum oraz Huub Stevens.

Więcej o:
Copyright © Agora SA