Bunt w Schalke? Piłkarze mają stawiać żądania. "Frustracja"

Piłkarze Schalke 04 zażądali zwolnienia swojego trenera. Według informacji "Kickera" kilku podstawowych piłkarzy zespołu buntuje się przeciwko Christianowi Grossowi. Klub wyjaśnia całą sytuację.

W ostatnich dniach niemieckie media informowały o konflikcie między piłkarzami, a trenerem Grossem. Zawodnicy szczególnie krytykowali sposób prowadzenia treningów. Do tego dochodzą ostatnie wyniki Schalke 04, których nie można uznać za przyzwoite. Zespół nie wygrał ani jednego z ośmiu ostatnich spotkań. Jak podaje niemiecki "Kicker", piłkarze "zażądali separacji z [Christianem] Grossem". 

Zobacz wideo Liga hiszpańska ma niespodziewany problem. "To jest trochę szokujące. W tym odstają"

Schalke 04 z konfliktami w zespole? Klub wyjaśnia. "Nikt nie dzwonił do Schneidera"

- Żaden zawodnik nie zadzwonił do Jochena Schneidera (dyrektor sportowy Schalke 04 - przyp. red.) z taką prośbą - wyjaśnia "Kickerowi" Marc Siekmann, dyrektor ds. Komunikacji sportowej - Oczywiście, pojawiła się frustracja, zwłaszcza po porażce w derbach. Nie ukrywamy, że doszło to również otwarte dyskusje i przewartościowanie obecnej sytuacji. Nie było jednak czegoś takiego jak "bunt" czy "rewolucja" - dodał Siekmann.

Maszyna do wygrywania. Robią furorę i biją się o Ligę Mistrzów. Maszyna do wygrywania. Robią furorę i biją się o Ligę Mistrzów. "Chęć tłuczenia rywala"

Christian Gross po Davidzie Wagnerze, Manuelu Baumie i tymczasowym trenerze Huubie Stevensie, jest czwartym szkoleniowcem prowadzącym Schalke 04 w bieżącym sezonie. 66-letni Szwajcar władzę nad zespołem objął pod koniec grudnia 2020 roku i poprowadził zespół w 10 spotkaniach. Bilans trenera to jedno zwycięstwo, dwa remisy i siedem porażek. 

Kasia LenhardtSą wyniki sekcji zwłok Katarzyny Lenhardt. Jednoznaczne wskazania lekarza

Schalke 04 zajmuje ostatnie miejsce w Bundeslidze z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie. Do przedostatniego Mainz traci osiem punktów. Po 22 kolejkach niemiecki zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo i łącznie poniósł 16 porażek. Christian Gross jednak wielokrotnie podkreśla, że wierzy w utrzymanie w lidze

Więcej o: