"To była najgorsza rzecz, jaką widziałem w Bayernie". Niemcy szukają przyczyn kryzysu mistrza

W niemieckich mediach toczy się burzliwa dyskusja na temat Bayernu Monachium, który ostatnio zawodzi. Niemieccy eksperci są raczej zgodni, że główną przyczyną problemów drużyny Hansiego Flicka jest brak Thomasa Muellera.

Bayern Monachium w ostatniej kolejce Bundesligi przegrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Jedyną bramkę strzelił niezawodny Lewandowski, ale tylko na tyle było stać mistrzów Niemiec. Eintracht rozegrał znakomite spotkanie i w pierwszej połowie zupełnie zdominował swoich przeciwników. Dopiero w drugiej części meczu zawodnicy Hansiego Flicka doszli do głosu, ale nie udało się uratować nawet punktu. Bayern potknął się już drugi raz od powrotu z Klubowych Mistrzostw Świata. Wcześniej zremisował w słabym stylu 3:3 ze znajdującą się w strefie spadkowej Arminią Bielefeld.

W niemieckich mediach trwa dyskusja na temat przyczyn tak słabej postawy monachijczyków. - Sezon jest wyczerpujący - gramy co trzy dni, piłkarze są zmęczeni. Z drugiej strony, w tym roku wielokrotnie było widać, że jesteśmy w tyle w pierwszej połowie, a w drugiej odrabiamy straty. Ostatnio to nie starcza, by zdobywać komplety punktów – tak komentował sytuację prezes klubu, Karl-Heinz Rummenigge. Oprócz oczywistego zmęczenia natłokiem spotkań i osłabienia wieloma absencjami w drużynie eksperci znaleźli inną główną przyczynę słabej gry mistrzów Niemiec. Jest nią brak jednej z głównych postaci zespołu Thomasa Muellera. Reprezentant Niemiec tuż przed finałem Klubowych Mistrzostw Świata otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19 i od tamtej pory przebywa na kwarantannie. Wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku rozgrywał świetny sezon. Zanim zachorował, zaliczył 13 goli i 14 asyst w ciągu 31 meczów. Nikt tak dobrze nie rozumie się z kapitanem reprezentacji Polski. Mueller często robi miejsce Polakowi i ściąga z niego uwagę rywali.

Fatalnie! Sytuacja Krzysztofa Piątka staje coraz gorszaFatalnie! Sytuacja Krzysztofa Piątka staje coraz gorsza

Według dziennikarzy sport1.de Bayern ma się czego obawiać, ponieważ w tym tygodniu czeka ich pierwsze spotkanie w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lazio, a Mueller ma wrócić najwcześniej dopiero na ligowy mecz z Borussią Dortmund, który odbędzie się 6 marca. Hansi Flick próbował zastępować Niemca na różne sposoby. Ostatnio w duecie z Lewandowskim wystąpił Eric Choupo-Moting, ale wyszło to fatalnie.     - To była najgorsza rzecz, jaką widziałem w Bayernie - przyznał ekspert sport1.de Marcel Reif.

Nadzieją wydaje się być jedynie wracający do zdrowia Leon Goretzka, ale Flick nie zdecydował się wpuścić go od pierwszej minuty meczu z Eintrachtem. Pomocnik pojawił się na boisku dopiero od początku drugiej połowy i gra Bayernu zaczęła wtedy wyglądać zdecydowanie lepiej. - To, czego nie rozumiałem w składzie Bayernu, to dlaczego Leon Goretzka nie grał od początku. Był w kadrze. Wszedł i rozegrał świetny mecz - skomentował sytuację z Goretzką Mario Basler.

Thomas Mueller w pierwszym zespole Bayernu gra od 2009 roku. W tym czasie dla pierwszej drużyny zagrał w 566 meczach, w których zdobył 212 bramek. Osiągnął z drużyną wiele sukcesów, między innymi dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów i dziewięciokrotnie Mistrzostwo Niemiec.

Robert Lewandowski i Erling HaalandMarco van Basten porównał Lewandowskiego i Haalanda. Werdykt może się nie spodobać polskim kibicom