Fatalnie! Sytuacja Krzysztofa Piątka staje coraz gorsza

Hertha przegrała w ostatniej kolejce RB Lipsk aż 0:3. W pierwszym składzie ekipy z Berlina wystąpił Krzysztof Piątek, ale nie może on jednak zaliczyć niedzielnego spotkania do udanych.

Piątek zagrał 84 minuty, ale na bramkę RB Lipsk nie oddał ani jednego strzału. Dodatkowo reprezentant Polski miał na swoim koncie najwięcej fauli ze strony piłkarzy Herthy Berlin oraz najmniej kontaktów z piłką. Statystyki 25-latka przełożyły się na jego ocenę przez niemieckie media.

Krzysztof Piątek z drugim takim meczem z rzędu. Fatalna dyspozycja Polaka

Najlepiej o Piątku piszą dziennikarze „Berliner Zeitung” i „Der Tagesspiegel”, którzy przypominają akcję Polaka z 18. minuty. "O mało nie wykorzystał dośrodkowania Maximiliana Mittelstadta" - czytamy. Uwagę dziennikarzy zwróciło również podanie 25-letniego napastnika do Dodiego Lukebakio.

Marcel Sabitzer strzela piękną bramką na 1:0 w meczu RB Lipsk z Herthą BerlinNiewiarygodny gol Sabitzera! Hertha zbita przez RB Lipsk! Piątek bez strzału [WIDEO]

Znacznie gorzej występ Polaka ocenił m.in. "Bild", który przyznał mu najniższą notę - 5. Jedynym graczem ocenionym równie nisko jest Matheus Cunha. Serwis "Sportbuzzer" ocenił Polaka na 4,5 w pięciopunktowej skali, podobnie jak portal "Liga Insider". W relacji "Kickera" z kolei w ogóle nie padło nazwisko Piątka.

Robert Lewandowski przyćmiony! Tak Niemcy piszą o Polaku po zadziwiającej porażceRobert Lewandowski przyćmiony! Tak Niemcy piszą o Polaku po zadziwiającej porażce

Krzysztof Piątek już drugi mecz z rzędu nie oddał choćby jednego strzału. Pod koniec spotkania z ekipą z Lipska był na tyle bezproduktywny, że trener Pal Dardai na ostatnie sześć minut wprowadził w jego miejsce Jessica Ngankama.

Kolejne spotkanie Hertha rozegra w sobotę (27 lutego) z VfL Wolfsburg. W bieżącym sezonie Bundesligi napastnik Herthy rozegrał 22 mecze, w których strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty.